W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja dwukrotny mistrz Polski pokonał na własnym terenie Wdę Świecie 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Warta Poznań uciekła Lechowi II Poznań, który podzielił się punktami z Elaną.

Najwięcej w meczu działo się na samym jego początku. W pierwszych sześćdziesięciu sekundach gości zaskoczył Krzysztof Biegański pakując futbolówkę do bramki Łukasza Zapały. Cztery minuty później za sprawą Jana Paczyńskiego było już 2:0 dla gospodarzy.

Po podwyższeniu wyniku „Zieloni” przestali grać tak dobrze jak przez pierwszy fragment spotkania. Zmiana rezultatu nastąpiła jednak dopiero w końcówce pierwszej połowy. Piłkarze ze Świecia wykorzystali błąd Warty i udało im się wywalczyć rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Adam Cieśliński.

W drugiej połowie wynik się nie uległ zmianie. Okazje mieli co prawda zarówno jedni, jak i drudzy, ale nie potrafili ich wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Dumy Wildy”.

Dzięki wygranej poznaniacy umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli i mają cztery punkty przewagi na drugim Pelikanem Niechanowo. Warta ma również serię czterech meczów bez porażki.

Warta Poznań – Wda Świecie 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Biegański (1.), 2:0 Paczyński (5.), 2:1 Cieśliński (40. – karny)

Warta: Mateusz Filipowiak – Filip Brzostowski (30. Dawid Czerniejewicz), Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Miłosz Brylewski – Krzysztof Biegański, Dominik Chromiński (68. Adrian Szynka), Michał Ciarkowski (85. Gracjan Goździk) – Jan Paczyński.

Wda: Łukasz Zapała – Patryk Kiełpiński, Michał Igliński, Rafał Lipiński, Karol Maliszewski, Grzegorz Brzeziński, Dawid Frelek (68. Maciej Różnowski), Mikołaj Prybliński (46. Kamil Kamiński), Filip Kruszczyński (68. Piotr Siekierka), Michał Cywiński, Adam Cieśliński

Żółte kartki: Artur Marciniak, Michał Ciarkowski – Michał Cywiński, Karol Maliszewski, Grzegorz Brzeziński