Warta Poznań wygrała swój pierwszy sparing podczas przedsezonowych przygotowań. Rywalem była trzecioligowa Jarota Jarocin. Zieloni wygrali 2:0 po golach Krzysztofa Biegańskiego. Mecz rozegrano na bocznym boisku Warty.

To był już piąty sparing poznaniaków latem. Wcześniejsze wyniki, delikatnie mówiąc, nie były zbyt imponujące. Zieloni przegrali z Pogonią Szczecin 0:3, Stomilem Olsztyn 0:1 i Formacją Port 2000 Mostki 3:5. Zremisować 1:1 udało się tylko z Wisłą Płock. W sobotę rywalem była doskonale znana Jarota Jarocin. Oba zespoły występują w trzeciej lidze w tej samej grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych to Warta miała przewagę na boisku i kontrolowała przebieg spotkania. Jednak w pierwszej połowie nie potrafiła tego udowodnić żadną bramką. Goście również nie potrafili, inaczej niż poprzedni rywal, zagrozić Wojciechowi Pawłowskiemu.

Poznaniacy w drugiej połowie wreszcie udowodnili swoją wyższość. Strzelili dwa gole, oba autorstwa Krzysztofa Biegańskiego, a więc nowego piłkarza Zielonych.

Warta Poznań – Jarota Jarocin 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Biegański, 2:0 Biegański

Warta: Bartosz Pawłowski (46. Jędrzej Dorynek) – Artur Marciniak, Tomasz Koziorowski, Alain Ngamayama (65. Mateusz Wypych), Dawid Czerniejewicz (55. Oskar Kozłowski) – Adrian Laskowski (65. Wojciech Onsorge), Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański, Miłosz Brylewski (46. Gracjan Goździk), Jakub Solarek (46. Krystian Łukaszyk) – Łukasz Spławski