Warta Poznań pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 2:0 i utrzymał pozycję lidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Gole drużynie prowadzonej przez Piotra Reissa strzelili Krystian Łukaszyk i Adrian Laskowski.

Warciarze wychodzili na boisko ze świadomością, że bronią pierwszego miejsca w tabeli. Presja ich jednak nie przygniotła i zdołali wygrać spotkanie z teoretycznie słabszym rywalem. Już w 33. minucie boisko musiał opuścić Zbigniew Zakrzewski, który w minionej kolejce zdobył dla Tarnovii hat-tricka. Po zejściu byłego zawodnika Lecha i Warty drużyna Reissa została mocno osłabiona.

Gospodarze od początku starali się przejąć inicjatywę. Wszystko szło po myśli zawodników trenera Tomasza Bekasa, ale brakowało najważniejszego – bramek. Aż do 43. minuty kiedy to błąd bramkarza drużyny z Tarnowa Podgórnego wykorzystał Krystian Łukaszyk.

Druga część spotkania wyglądała bliźniaczo do tej pierwszej. Piłkarze z Poznania kontrolowali grę i dłużej utrzymywali się przy piłce. Tak samo jak w pierwszej połowie dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 2:0, po dobrym dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego, ustalił Adrian Laskowski. Warta Poznań pewnie pokonała GKS Tarnovię Tarnowo Podgórne 2:0.

Warta Poznań – GKS Tanovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0)

Bramki: Krystian Łukaszyk (43.), Adrian Laskowski (88.).

Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek, Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Nikodem Fiedosewicz (87. Dawid Czerniejewicz) – Adrian Laskowski, Artur Marciniak (90. Miłosz Brylewski) – Filip Brzostowski, Tomasz Koziorowski (80. Adam Durowicz), Michał Ciarkowski – Krystian Łukaszyk (70. Gracjan Goździk).

GKS Tarnovia: Adam Makuchowski (46. Jacek Brzuśkiewicz) – Artur Dorna, Maciej Stronka, Maciej Czarnecki, Piotr Zakrzewski (86. Maksymilian Jankowski) – Maciej Scherfchen, Arkadiusz Trzciński – Kamil Bździel, Artur Grządzielewski (74. Bartosz Dylewski), Krystian Mańczak – Zbigniew Zakrzewski (33. Mateusz Niemczyk).