Warta Poznań wygrała drugi raz z rzędu. Tym razem, w Wielką Sobotę, zwyciężyła na wyjeździe Start Warlubie 2:1. Bramki dla „Zielonych” zdobyli Krzysztof Biegański i Filip Brzostowski.

Pierwsza część spotkania należała do gospodarzy. Swoją dominację potwierdzili w 31. minucie. Wówczas Michał Zarembski zapewnił Startowi prowadzenie. Piłkarze „Dumy Wildy” jednak po chwili wyrównali. A dokładniej zrobił to Krzysztof Biegański w 35. minucie. Był to jedenasty gol „Pingwina” w tym sezonie.

W 74. minucie pomocnik dwukrotnego mistrza Polski Filip Brzostowski trafił do siatki rywali. Zapewnił tą bramką zwycięstwo „Warciarzom”. Poznaniacy umocnili się na pozycji lidera i nad drugim w tabeli Sokołem Kleczew mają już cztery punkty przewagi.

Od razu po zakończeniu meczu Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes piłkarskiej sekcji Warty Poznań napisała na swoim fanpage’u na Facebook’u: Wygrywamy ze Start Warlubie 2-1! Zieloni nadal na pozycji lidera! ???”.

Start Warlubie – Warta Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Michał Zarembski (31.), 1:1 Krzysztof Biegański (35.), 1:2 Filip Brzostowski (74.)

Warta: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt – Krzysztof Biegański, Filip Brzostowski, Dominik Chromiński – Łukasz Spławski.