Gol Michała Ciarkowskiego w doliczonym czasie gry zapewnił Warcie Poznań zwycięstwo nad Rozwojem Katowice. To pierwsza wygrana Zielonych od siedmiu spotkań.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już w 5. minucie Adam Żak pokonał Semira Bukvicia i kibice zgromadzeni w „Ogródku” spodziewali się kolejnego słabego spotkania poznaniaków.

Po pół godzinie gry na Wildzie w końcu było wesoło. W 27. minucie Błażej Nowak wykorzystał sytuację sam na sam z Błażejem Budką. Dobrym prostopadłym podaniem przy tej bramce popisał się Dawid Czerniejewicz. Piłkarze Rozwoju Katowice domagali się odgwizdania pozycji spalonej, ale sędzia uznał, że gol został zdobyty zgodnie z przepisami.

W 33. minucie było już 2:1 dla Warty. Grzegorz Rasiak po dośrodkowaniu Nowaka wślizgiem skierował piłkę do bramki. W 74. minucie znowu był remis. Robert Tkocz pięknym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Bukviciowi. Już chwilę później Rasiak pokonał Budkę. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego i gola nie uznał.

Zieloni nie popełnili błędów z poprzednich meczów, gdy tracili bramki w ostatnich minutach gry. Tym razem to oni wystąpili w roli bezwzględnego kata. A dokładniej Michał Ciarkowski zapewnił drużynie trzy punkty!

W sobotę Warta wygrała po raz pierwszy od 2 listopada zeszłego roku. Od tego momentu bilans drużyny wynosił sześć porażek i jeden remis.

Warta Poznań – Rozwój Katowice 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Żak (5.), 1:1 Nowak (27.), 2:1 Rasiak (33.), 2:2 Tkocz (74.), 3:2 Ciarkowski (90.)

Warta: Semir Bukvić – Dawid Czerniejewicz (61. Michał Grzesiek), Przemysław Kocot, Wojciech Onsorge, Artur Marciniak Maciej Scherfchen (78. Karol Gregorek), Dominik Chromiński, Błażej Nowak, Michał Goliński, Paweł Piceluk (78. Michał Ciarkowski), Grzegorz Rasiak

Rozwój: Maciej Budka – Damian Mielnik, Przemysław Szymiński, Przemysław Gałecki, Łukasz Winiarczyk, Damian Gacki, Robert Mandrysz, Wojciech Król (89. Fabian Piasecki), Robert Tkocz, Adam Żak (74. Przemysław Szkatuła), Sebastian Gielza (63. Maciej Ropiejko)

Żółe kartki: Maciej Scherfchen, Michał Goliński, Grzegorz Rasiak, Michał Ciarkowski – Damian Mielnik, Przemysław Szymiński

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).