Warta Poznań

Warta Poznań wygrała z Gwardią Koszalin 2:1 w kolejnym meczu sparingowym podczas przygotowań do nowego sezonu. W spotkaniu rozegranym w Sierakowie wystąpił Marcin Kikut.

32-letni zawodnik jest doskonale znany w stolicy Wielkopolski. W latach 2006-2012 był piłkarzem Lecha Poznań, z którym zdobył mistrzostwo Polski. Następnie z Kolejorza odszedł do Ruchu Chorzów, skąd trafił do Widzewa Łódź. W zeszłym sezonie rozegrał osiem spotkań w I lidze w barwach Drutex-Bytovii Bytów.

W sobotnim sparingu Kikut rozegrał całą drugą połowę. Nie wiadomo jeszcze, czy zostanie w Warcie na dłużej. Decyzja zależy od niego, bo trener Tomasz Bekas chciałby jednokrotnego reprezentanta Polski w swojej drużynie.

Zieloni rozpoczęli mecz towarzyski z Gwardią, czyli trzecią drużyną ubiegłego sezonu III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej, od mocnego uderzenia. Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Adrian Laskowski. Po kwadransie gry było już 2:0, gdy bezpośrednio z rzutu wolnego gola strzelił Miłosz Brylewski. Dziesięć minut po zmianie stron goście odpowiedzieli trafieniem Przemysława Brzeziańskiego.

Mecz był wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji. W pierwszej połowie skuteczniejsza była Warta, która wykorzystała dwie okazje. Po przerwie goście w końcu trafili do siatki poznaniaków, ale na więcej nie było już ich stać. Zadania nie ułatwiał im także silnie padający deszcz.

Warta Poznań – Gwardia Koszalin 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Laskowski (1.), 2:0 Brylewski (15. – wolny), 2:1 – Przemysław Brzeziański (55.)

Warta: Bartosz Pawłowski (60. Jędrzej Dorynek) – Artur Marciniak, Tomasz Koziorowski (46. Marcin Kikut), Alain Ngamayama (46. Wojciech Onsorge), Dawid Czerniejewicz (46. Nikodem Fiedosewicz) – Adrian Laskowski, Miłosz Brylewski (46. Filip Brzostowski) – Krzysztof Biegański, Gracjan Goździk (60. Krystian Łukaszyk), Jakub Solarek (75. Miłosz Brylewski) – Łukasz Spławski