Warta Poznań wygrała z Centrą Ostrów Wielkopolski 2:0 i umocniła się na pozycji lidera swojej grupy III ligi. Bramki dla Zielonych zdobyli Alain Ngamayama i Wojciech Onsorge.

Mecze w roli lidera ligi zawsze są trudne, ale w tym przeciwnicy z Ostrowa Wielkopolskiego zawiesili poprzeczkę naprawdę wysoko. Piłkarze Centry wyszli na boisko jakby w ogóle nie czuli respektu przed najlepszą dotychczas drużyną w ligowych rozgrywkach.

W pierwszej części spotkania obydwa zespoły grały jak równy z równym. Żaden z nich nie wyróżniał się. Co jakiś czas mieliśmy groźne sytuacje pod jedną i drugą bramką. Jednak żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać ani jednej dogodnej sytuacji.

W drugiej połowie Warta wykorzystała dwa stałe fragmenty gry. Najpierw w 66. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Alain Ngamayama i skierował piłkę główką na pustą bramkę. Z kolei w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry sfaulowany został w polu karnym Dawid Czerniejewicz, a „jedenastkę” na gola zamienił Wojciech Onsorge.

Warta Poznań – Centra Ostrów Wielkopolski 2:0 (0:0)

Warta: Pawłowski – Czerniejewicz, Ngamayama, Onsorge, Fiedosewicz (56. Siwek) – Laskowski, Marciniak – Łukaszyk, Brzostowski (69. Brylewski), Ciarkowski – Spławski.

Centra: Żółtek – Piróg, Adamiak, Sikora, Strączkowski – Wandzel, Michalski (83. Mierzyński), Rodin (78. Lewandowski), Kucharski, Sz. Kucharski, Kuczyński (88. Izydorski), M. Kucharski.