Warta Poznań pokonała Polonię Środa Wielkopolska 2:1 w meczu II kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w tym sezonie bramki dla Zielonych zdobyli Michał Ciarkowski i Łukasz Spławski.

Tydzień temu na inaugurację sezonu Warta zremisowała z Elaną Toruń 1:1. W sobotę Zieloni rozegrali pierwszy mecz na swoim stadionie. Rywalem była Polonia Środa Wielkopolska, a dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że trenerem gości jest Mariusz Bekas, brat szkoleniowca poznaniaków, Tomasza.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Od początku zaatakowali gospodarzy i kilka razy Jędrzej Dorynek musiał bronić groźne strzały, a raz uratowała go poprzeczka. W 14. minucie musiał jednak skapitulować, kiedy po dośrodkowaniu Pawła Przybyłka głową pokonał go Michał Stańczyk.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Po chwili uderzał Ciarkowski, ale jego strzał został zablokowany. Zawodnik Warty więcej szczęścia miał kilka minut później, gdy zdążył z dobitką po strzale Dawida Czerniejewicza. Kibice ledwo skończyli cieszyć się z wyrównania, gdy Warta wyszła na prowadzenie. Tomasz Koziorowski dośrodkował w pole karne, obrońca Polonii za krótko wybił piłkę, do której dopadł Łukasz Spławski i umieścił ją w siatce.

W drugiej połowie lepsi byli gospodarze, którzy kontrolowali przebieg meczu. Obie strony miały swoje okazje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Wśród gości z czasem pojawiła się nerwowość na boisku i na ławce. Efektem tego było wyrzucenie z ławki rezerwowych zmienionego jeszcze w pierwszej połowie Przybyłka oraz trenera Mariusza Bekasa na trybuny oraz czerwona kartka Krystiana Pawlaka na boisku za brutalny faul.

Warta ostatecznie pokonała Polonię 2:1. W pojedynku braci Bekasów tym razem góra był Tomasz. Za tydzień Zieloni zagrają na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska.

Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1  Michał Stańczyk (14.), 1:1  Michał Ciarkowski (27.), 2:1  Łukasz Spławski (29.)

Warta: Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (68. Filip Brzostowski) – Krzysztof Biegański (75. Gracjan Goździk), Michał Ciarkowski, Jakub Solarek – Łukasz Spławski.

Polonia: Adrian Lis – Paweł Przybyłek (26. Adrian Błaszak, 65. Krystian Pawlak), Radosław Barabasz, Adam Borucki, Damian Buczma – Igor Jurga (46. Łukasz Przybyłek), Dawid Lisek – Michał Stańczyk, Piotr Fontowicz, Aleksander Giczela (46. Jędrzej Kujawa) – Krzysztof Bartoszak.

Czerwone kartki: Paweł Przybyłek (71. – z ławki rezerwowych za krytykowanie decyzji sędziego), Krystian Pawlak (75. – brutalny faul)

Żółte kartki: Jędrzej Kujawa, Adam Borucki, Krystian Pawlak, Łukasz Przybyłek.

Sędzia: Maciej Martyniuk.