Unia – Luboński, spotkanie drużyn z dwóch różnych biegunów ligowej tabeli.

Na wiosnę drużyna Jakuba Ostrowskiego nie przegrywa meczów, drużyna z Lubonia przegrywa wszystko. Przed tym meczem była jedna niewiadoma, to rozmiary zwycięstwa gospodarzy.

Luboński dzielnie się bronił do 17. minuty. Do przerwy 5:0 dla Unii. Właściwie to „tylko” gdyż już do przerwy na tablicy winno widnieć 9/10 do zera. Luboński sporadycznie przekraczał linię środkową boiska.

Po przerwie gra bardzo podobna, końcowy wynik 14:0 mówi wszystko.

Mimo wszystko słowa uznania dla piłkarzy z Lubonia, kolejny mecz, kolejny pogrom, jednak wychodzą na boisko i starają się grać do końca. Co się dzieje z Lubońskim?

Unii Swarzędz można pozazdrościć nie tylko wyników drużyny ale i obiektów.

Unia Swarzędz – Luboński KS 14:0 (5:0)

Bramki: Mateusz Świergiel (17′), Tomasz Węcławek (32′), Filip Baranowski (34′, 56′), Dominik Nowacki (43′, 60′, 78′), Krzysztof Stępiński (45′, 68′, 73′, 75′, 86′), Maksymilian Myśliwiec (84′), Marcin Nowicki (90′).

Unia: 1. Dariusz Nowak – 6. Kamil Czaplicki, 8. Filip Soboń (63′ 14. Patryk Pawłowski), 18. Jakub Marzyński (56′ 16. Maksymilan Myśliwiec), 2. Daniel Brylewski – 11. Dominik Nowacki, 15. Marek Gołembowski, 23. Filip Baranowski, 7. Tomasz Węcławek (69′ 5. Marcin Nowicki), 10. Mateusz Świergiel – 9. Krzysztof Stępiński.

Luboński: 1. Rafał Cendlak – 10. Jacek Chromiński, 11. Jakub Jamrozik (81′ 13. Hubert Zdanowicz), 18. Kevin Kasztelan, 8. Patryk Piórkowski (25′ 14. Dawid Morysiak), 2. Damian Krzyżaniak, 19. Bartłomiej Lupka, 16. Paweł Polarczyk, 17. Damian Siejak, 4. Damian Wojtkowiak, 20. Jakub Idzikowski.