W meczu 2. kolejki Ekstraligi futsalu kobiet spotkały się drużyny uchodzące za faworytów rozgrywek, czyli AZS AWF Warszawa i AZS UAM Poznań. Nie brakowało twardej gry, ostrych spięć, kartek, rzutów karnych, bramek i walki do końca. Komplet punktów został jednak w stolicy.

Relacja spotkania z oficjalnej strony klubu futsalistki-uam.pl

Gdybyśmy mogli to nie wspominalibyśmy w ogóle pierwszej połowy. UAM Poznań miał nie tylko spore problemy w ataku, ale i w obronie mylił się stanowczo za często. Dało to poczucie dużej pewności siebie przeciwniczkom, które wykorzystały nasze słabości i szybko wyszły na prowadzenie. To powinien być jasny sygnał dla poznanianek, by wziąć się w garść. Niestety utracony gol nie podziałał mobilizująco, ponieważ do przerwy UAM przegrywał już dwa do zera.

Po przerwie było stanowczo lepiej. Mecz się wyrównał, choć nie można tu pisać o samej jakości gry, co raczej o zawziętości. UAM Poznań chciał odrobić straty, a AWF ,,dołożyć kropkę nad i”. Przede wszystkim poprawiła się gra w ofensywie naszych UAM-ek i to one zaczynały dominować na boisku.

Zespół z Poznania, dwukrotnie odrobił straty, wyrównując rezultat spotkania, jednakże to było nieco za mało. AWF Warszawa potrafił bowiem użądlić także w drugiej części meczu i choć zapowiadało się na bramkowy remis to gospodynie cieszyć się mogły z uzyskanych trzech punktów.

AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań 5:4 (2:0)

Bramki: Inga Kania (6.), Klaudia Grodzka (10.), Aleksandra Ogonowska (23., 37.), Anna Pepłowska (32.) – Karolina Grześkowiak (21.), Monika Marczak (24.), Alicja Zając (29.), Marta Kosiorek (36.).

Poznań: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Laura Czudzińska, Alicja Zając, Monika Marczak, Adriana Sikora, Alicja Busza, Patrycja Zawłocka, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Marta Kosiorek, Karolina Grześkowiak.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments