Wojciech Onsorge w jednym ze sparingów nabawił się bardzo poważnej kontuzji kolana. 21-letni obrońcy Warty Poznań w rundzie wiosennej prawdopodobnie nie zagra.

Defensora „Zielonych” doznał urazu 6 lutego podczas meczu kontrolnego z Lubuszaninem Trzcianka. Mimo, że „Duma Wildy” rozgromiła w tym meczu przeciwnika, to sam Onsorge podczas meczu zerwał troczki rzepki.  Z badań zrobionych w klinice Rehasport wynika, że piłkarz będzie musiał teraz czekać trzy tygodnie na to, czy jego troczki rzepki zrosną się na nowo. Jeśli tak się nie stanie wychowanek 1920 Mosina będzie musiał poddać się operacji.

Kiedy jeden z filarów poznańskiej obrony wróci na plac gry? – Myślę, że tę rundę mam już z głowy – mówi sam zainteresowany. Po czym dodaje: – Nie zagram w niej na 99%.

Wszystko wskazuje więc na to, że kibice Warty nie zobaczą już w tym sezonie Wojciecha Onsorge w meczu ligowym. Obecnie 21-letni obrońca pracuje pod okiem bardzo dobrego specjalisty fizjoterapeuty Piotra Szozdy, który robi wszystko, aby przerwa w grze trwała jak najkrócej.

Wojciech Onsorge w rundzie jesiennej rozegrał 12 spotkań, z czego 9 w pierwszym składzie.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz