JTC MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan
JTC MUKS Poznań – fot. facebook.com/muxpoznan

Kompromitująca we własnej hali skuteczność rzutów na poziomie 28% oraz 24 straty to główne przyczyny niedzielnej porażki koszykarek JTC MUKS Poznań z AZS Politechniką Koroną Kraków 48:54.

Już początek spotkania zapowiadał kłopoty podopiecznych trenerki Iwony Jabłońskiej. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski co prawda rozpoczęły mecz od prowadzenia 2:0, ale przez cztery minuty nie potrafiły trafić piłką do kosza. Przyjezdne w pełni wykorzystały niemoc miejscowych i wyszły na prowadzenie 15:4, a pierwszą kwartę wygrały 18:8.

Na początku drugiej części meczu wydawało się, że poznanianki odzyskują panowanie na parkiecie. Głównie za sprawą Patrycji Klatt JTC MUKS zbliżył się do AZS Politechniki na cztery punkty różnicy (15:19), ale krakowianki ponownie odskoczyły na dziesięć oczek (15:25). Od tego momentu gospodynie zaliczyły chyba najlepszy moment w meczu.

Najpierw na zakończenie pierwszej połowy doprowadziły do remisu po 27, a następnie na początku trzeciej kwarty wyszły na prowadzenie 32:27. Później aż do połowy ostatniej części spotkania toczyła się wyrównana walka. Niestety w końcówce spotkania koszykarki JTC MUKS zagrały fatalnie.

Na 4 minuty i 17 sekund przed końcem meczu poznanianki przegrywały tylko punktem 48:49. Niestety miejscowe aż do końcowej syreny nie trafiły ani razu do kosza, popełniając aż pięć strat. Krakowianki też grały słabo. Jednak pięć celnych rzutów wolnych zapewniło im zwycięstwo 54:48.

JTC MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 48:54 (8:18, 19:9, 14:15, 7:12)

JTC MUKS: Patrycja Klatt 10, Magdalena Idziorek, Barbara Skowronek 7, Zuzanna Puc 7, Aleksandra Dziwińska 6, Anita Szemraj 4, Karolina Olszewska 2, Julia Tyszkiewicz 2, Ramona Casimiro 0, Klaudia Gertchen 0.

AZS: Agnieszka Krzywoń 13, Katarzyna Pasek 12, Agata Rafałowicz 10, Dominika Majkut 5, Aleksandra Teklińska 5, Katarzyna Homoncik 5, Kinga Wilk 4, Olga Kossmann 0.