Unia Swarzędz - Lech Poznań - fot. screen z LechTV

Lech Poznań pokonał w sparingu Unię Swarzędz 1:0. Jedyną bramkę zdobył Karol Linetty. Mecz zorganizowano w ramach akcji Lech na Landach.

W pierwszej połowie trener Maciej Skorża postanowił głównie dać szansę młodym piłkarzom, wspomaganym przez zawodników ostatnio mniej grających. Kapitanem Lecha był… Paulus Arajuuri.

Lechici powinni przegrywać w 7. minucie, kiedy po stracie Jakuba Serafina piłkę przejął Wojciech Antczak, ale przegrał pojedynek sam na sam z Jasminem Buriciem. Kwadrans później Bośniak obronił strzał Mateusza Molewskiego. Poznaniacy najlepszą okazję mieli tuż przed przerwą, kiedy po kombinacji Dariusza Formelli z Dawidem Kownackim ten pierwszy dośrodkował na dalszy słupek, ale zamykający akcję Kamil Jóźwiak uderzył niecelnie głową.

W drugiej połowie szkoleniowiec Lecha desygnował do gry niemal najsilniejszą jedenastkę. Poznaniacy mieli inicjatywę, ale dość długo nic z tego nie wynikało. Dopiero w 54. minucie piłkarze Kolejorza strzelili gola. Z dystansu uderzył Szymon Pawłowski, a Paweł Beser odbił piłkę przed siebie. Okazję wykorzystał Linetty i posłał futbolówkę do siatki.

Mimo, że dobre okazje mieli jeszcze Gergö Lovrencsics, Darko Jevtić i Zaur Sadajew więcej bramek już nie padło i Lech skromnie pokonał III-ligowca ze Swarzędza.

Wynik na pewno nie przynosi chluby poznaniakom, ale na pewno kibiców cieszy powrót ostatnio kontuzjowanych Dawida Kownackiego i Zaura Sadajewa. Drobne dolegliwości zdrowotne za sobą już mają także Łukasz Trałka i Szymon Pawłowski.

Grano 2 x 35 minut.

Unia Swarzędz – Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Linetty (54)

Unia: Łukasz Spychalski (36. Paweł Beser) – Tomasz Neumann (36. Konrad Zandrowicz), Paweł Koralewski (36. Michał Stawiński), Piotr Ciesielski, Tomasz Węcławek (36. Paweł Noga) – Mateusz Gozdek (36. Marcin Jędrzejczak), Filip Soboń (36. Maciej Skrzypczak), Wojciech Antczak (36. Adam Gajda), Mateusz Świergiel (36. Mateusz Sobkowiak) – Marcin Wasielewski (36. Marek Gołembowski), Mateusz Molewski (36. Krystian Antczak)

Lech: Jasmin Burić (36. Maciej Gostomski) – Wiktor Witt (36. Hubert Wołąkiewicz), Paulus Arajuuri (36. Jan Bednarek), Kacper Wojdak (36. Marcin Kamiński), Dariusz Formella (36. Barry Douglas) – Marcin Gawron (36. Łukasz Trałka), Jakub Serafin (36. Karol Linetty) – Kamil Jóźwiak (36. Gergö Lovrencsics), Niklas Zulciak (36. Darko Jevtić), Muhamed Keita (36. Szymon Pawłowski) – Dawid Kownacki (36. Zaur Sadajew)

źródło: lechpoznan.pl, lechtv