Kasper Hämäläinen - fot. screen z LechTV
Kasper Hämäläinen – fot. screen z LechTV

Kasper Hämäläinen zagrał w reprezentacji Finlandii przez 74. minuty w meczu eliminacji Euro 2016 z Rumunią. Gergö Lovrencsics z kolei przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, gdy kadra Węgier grała z Wyspami Owczymi.

Hämäläinen tym razem wyszedł w podstawowym składzie Finów, ale powodów do zadowolenia wraz z kolegami nie miał. Suomi przegrali na własnym stadionie z Rumunią 0:2. Obydwa gole dla gości strzelił Bogdan Stancu. Pomocnik Lecha Poznań został zmieniony w 74. minucie przez zawodnika Realu Madryt Castilla Eero Markkanena.

Lepiej spisali się reprezentanci Węgier, którzy skromnie pokonali na wyjeździe Wyspy Owcze 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Adam Szalai. Niestety w zwycięstwie nie miał udziału Lovrencsics, bowiem całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Reprezentacje Finlandii i Węgier, grające w tej samej grupie eliminacyjnej, po trzech seriach spotkań mają po cztery punkty. A już 14 listopada zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku.