Przedostatni mecz rundy zasadniczej II ligi siatkówki zakończył się dla AZS UAM Poznań wyjazdowym zwycięstwem nad Trójką Nakło.

Po porażce 1:3 przed własną publicznością ze Stalą Grudziądz szanse naszych siatkarzy na fazę play-off są już tylko matematyczne. Mimo to sezon męskiej siatkówki wciąż trwa, a wraz z nim walka o każde punkty. W sobotę poznaniacy rozegrali wyjazdowy mecz z NTS Trójka Nakło w ramach siedemnastej kolejki.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. Jednak oba zakończyły się wygraną zawodników ze stolicy Wielkopolski. Najpierw podopieczni trenera Damian Lisiecki pokonali gospodarzy 25:23, a następnie wygrali 25:22.

Trzeci set sobotniego meczu okazał się jedynie dokończeniem ciężkiego boju i całkowitą deklasacją rywala. Poznaniacy rozgromili siatkarzy Trójki Nakło 25:13 i wygrali spotkanie bez straty seta.

Po tym zwycięstwie AZS UAM zajmuje 5. miejsce w tabeli I ligi grupy I. Do fazy play-off awansują cztery najlepsze zespoły. Ostatni mecz tegorocznej II ligi poznaniacy rozegrają dwudziestego lutego. Wtedy to siatkarze ze stolicy Wielkopolski podejmą u siebie drużynę LO MS Świnoujście.

NTS Trójka Nakło – AZS UAM Poznań 0:3 (23:25, 22:25, 13:25)

AZS UAM Poznań: Bartosz Sobstyl, Kamil Radzikowski, Radosław Róg, Rafał Mucha (L), Mateusz Dymecki, Miłosz Lipski, Marcin Szczechowicz, Damian Piórkowski (L), Rafał Stasiński, Kacper Jankowski