logo-posnania

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją 15:48 w pierwszym meczu mistrzostw Europy do lat 19 w rugby. Po tej porażce biało-czerwonym zostaje rywalizacja o miejsca 5-8. W środę w Lizbonie nasi zawodnicy zmierzą się z Holandią.

Rosjanie od początku spotkania zdobyli dużą przewagę. Już po minucie gry prowadzili 7:0 po przyłożeniu Konstantina Volkova i podwyższeniu Niko Shamatavy. Chwilę później przewaga została podwojona. Tym razem Shamatava trafił między słupy po akcji Viktora Kononova. W 24. minucie Polacy odpowiedzieli karnym w wykonaniu Bartłomieja Sieranta. Jednak na więcej w pierwszej połowie nie było ich stać. Za to Rosjanie dołożyli jeszcze osiem punktów. Timur Ismailov zaliczył karnego oraz przyłożenie, które podwyższył Shamatava.

Po zmianie strony obraz gry nie uległ zmianie. Druga część spotkania rozpoczęła się od żółtych kartek dla Krystiana Pogorzelskiego oraz Patryka Reksulaka. Natomiast Rosjanie zdobywali kolejne punkty. Zawodnicy ze Wschodu przeprowadzili trzy akcje 5+2, a karnego skutecznie wykonał Shamatava. Polacy po godzinie gry przegrywali już 3:48. Pod koniec spotkania udało im się jednak zmniejszy rozmiary porażki. Przyłożenia zaliczyli Patryk Reksulak oraz Wojciech Kapustka, a skutecznie podwyższył Pogorzelski.

W sumie przeciwko Rosji trener Tomasz Borowski skorzystał z pięciu zawodników Posnanii. Bartosz Kubalewski wyszedł w podstawowym składzie, Oskar Soczewica został wprowadzony po przerwie, Mikołaj Łuczak wszedł na boisko w 49. minucie, a Wojciech Kapustka i Kosma Zalewski dostali szansę gry w 59. minucie.

Polska – Rosja 15:48 (3:24)

Punkty: Patryk Reksulak 5 (P), Wojciech Kapustka 5 (P), Bartłomiej Sierant 3 (K), Krystian Pogorzelski 2 (pd).

Polska: Gmitrzuk Arkadiusz (49. Łuczak Mikołaj), Kosiorek Daniel (35. Budnik Jakub), Palasik Kamil (52. Scherrer Łukasz), Urbaniak Marcin (59. Kociński Maciej), Biernacki Rafał (59. Bartoszewski Artur), Kiełsa Patryk (59. Zalewski Kosma), Wiśniewski Piotr, Dabkiewicz Radosław – Król Łukasz (35. Soczewica Oskar) – Reksulak Patryk, Sierant Bartłomiej (59. Kapustka Wojciech), Pogorzelski Krystian, Kubalewski Bartosz, Rajewski Przemysław – Hodura Sławosz oraz Nowicki Jędrzej, Piłowski Krzysztof i Mucha Krzysztof.