Po zeszłotygodniowym bezbramkowym remisie ze Startem Warlubie rezerwom Lecha Poznań także tym razem nie udało się wygrać. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia podzielili się u siebie punktami z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 2:2. Bramki dla poznaniaków zdobyli Piotr Kurbiel i Darko Jevtić.

Drugi zespół Kolejorza w ostatnim czasie gra w kratkę. Tydzień temu nie potrafił znaleźć drogi do siatki warlubian, wcześniej zdarzyły się porażki z Polonią Środa Wielkopolska i Pelikanem Niechanowo. Żeby na poważnie myśleć o włączeniu się do walki o awans lechici muszą ustabilizować formę i po prostu wygrywać. Szansę na to mieli w sobotę grając u siebie z Ostrovią, która zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli.

W zespole trenera Djurdjevicia dość niepodziewanie od pierwszej minuty zagrał Jevtić. Do składu powrócił także po chorobie Piotr Kurbiel.

Pierwsi dobrą okazję w meczu stworzyli goście. W 4. minucie Michał Giecz zdecydował się na strzał, ale został on zblokowany i Adrian Szady nie miał problemów ze złapaniem piłki. Później gra się wyrównała i dopiero w końcówce lechitom udało się zagrozić bramce Ostrovii.

Najpierw próbował Jevtić, ale jego uderzenie zdołał odbić Mateusz Wronecki. Chwilę potem jednak poznaniacy wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola głową był Kurbiel.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. W odstępie dwóch minut dwukrotnie zaskoczyli gospodarzy. Najpierw po rzucie rożnym wykonywanym przez Giecza w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Karol Krystek i wyrównał stan meczu. Chwilę później goście już prowadzili. Strzał Marka Szymanowskiego zdołał jeszcze odbić Szady, ale przy dobitce Giecza nie miał już szans.

Ostrowianie poszli za ciosem i mogli jeszcze bardziej pogrążyć lechitów. Szymanowski jednak uderzył obok słupka. W miarę upływu czasu goście zaczęli opadać z sił i coraz rozpaczliwiej się bronić. Poznaniakom udało się wykorzystać tą sytuację i doprowadzić do remisu. W 87. minucie do siatki trafił Jevtić. Zabrakło już jednak czasu, by zdobyć zwycięską bramkę i podopieczni trenera Djurdjevicia niespodziewanie zremisowali z Ostrovią 2:2.

Lech II Poznań – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kurbiel (43. – głową), 1:1 Krystek (59.), 1:2 Giecz (61.), 2:2 Jevtić (87.)

Lech II: Adrian Szady – Mateusz Spychala, Tomasz Dejewski, Antonijs Cernomojdis (78. Kacper Wojdak), Kamil Szubertowski – Patryk Janasik, Darko Jevtić – Kamil Jóźwiak, Niklas Zulciak (63. Lucas Guedes), Krystian Sanocki (63. Marcin Wasielewski) – Piotr Kurbiel

Ostrovia: Mariusz Wronecki – Kamil Krawczyk, Dariusz Reyer, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Marek Szymanowski, Kamil Kucharski (78. Tomasz Kempiński), Karol Krystek (85. Patryk Perz), Damian Błaszczyk, Damian Michalski, Michał Giecz (84. Daniel Kaczmarek).