Lech II Poznań / fot. Irek Pindral

W swoim ostatnim sparingu podczas zimowej przerwy Lech II Poznań zremisował z Miedzią II Legnica 1:1. Bramkę dla podopiecznych trenera Ivana Djurdjevicia zdobył Kamil Szubertowski.

W piątek ostatni mecz kontrolny rozegrały rezerwy Lecha Poznań. We wcześniejszych sparingach poznaniacy dwa razy wygrali – z Kanią Gostyń 4:0 i Legią II Warszawa 4:2, przegrali z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:3 i zremisowali z Zagłębiem II Lubin 2:2. Teraz ich rywalem we Wronkach był drugi zespół Miedzi.

Oba gole padły w drugiej połowie. Goście objęli prowadzenie w 73. minucie, ale gospodarze wyrównali chwilę później. Bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Szubertowski. Obie drużyny więcej razy nie potrafiły pokonać bramkarzy rywali i rezerwy Lecha po raz drugi tej zimy zremisowały.

Podopieczni trenera Djurdjevicia będą teraz przygotowywać się do ćwierćfinałowego pojedynku Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego ze Spartą Szamotuły. Ten mecz zostanie rozegrany 6 marca. Tydzień później rozpoczną się zmagania w III lidze, a rezerwy Lecha we Wronkach podejmą lidera Jarotę Jarocin.

Lech II Poznań – Miedź II Legnica 1:1 (0:0)

Bramka dla Lecha II: Szubertowski (75.)

Lech II: Mateusz Lis – Antonijs Cenromordijs, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski – Mateusz Spychała (25. Kamil Szubertowski), Patryk Janasik (46. Krzysztof Kołodziej), Lucas Guedes (70. Jakub Pawlicki), Maciej Orłowski (70. Marcin Wasielewski) – Krystian Sanocki (50. Dawid Kurminowski), Damian Roszczyk (70. Marek Mróz) – Piotr Kurbiel (46. Niklas Zulciak)

źródło: lechpoznan.pl