Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha w czwartym meczu sparingowym odniosły czwarte zwycięstwo. Tym razem pokonały IV-ligową Lechię Kostrzyn aż 7:0. Łupem bramkowym podzielili się Krystian Sanocki, Piotr Fontowicz, Piotr Kurbiel, Mateusz Klichowicz i Krzysztof Gładosz.

We wcześniejszych meczach kontrolnych podopieczni trenera Patryka Kniata odnieśli trzy zwycięstwa i nie stracili gola, pokonali kolejno Sapę Lubuszanin Trzcianka 5:0, Unię Swarzędz 1:0 i Zagłębie II Lubin 2:0. Tym razem rywalem była IV-ligowa Lechia Kostrzyn i ponownie udało się zachować czyste konto.

Pierwszą bramkę lechici zdobyli w 12. minucie po celnym uderzeniu Sanockiego. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Fontowicz. W drugiej połowie poznaniacy jeszcze mocniej podkręcili tempo i pokazali swoją wyższość. Dość powiedzieć, że w ostatnim kwadransie gry padły aż cztery gole dla rezerw, a hat-trickiem popisał się Gładosz.

– Przeciwnik nie postawił nam dużych wymagań , ale strzelenie aż tylu bramek zawsze musi budzić szacunek. Dla nas najważniejsze w tym momencie, że mogliśmy jednostkę treningową zrealizować w formie meczowej. Przećwiczyliśmy kilka wariantów gry w różnym ustawieniu osobowym. Każdy z zawodników w tym okresie przygotowawczym otrzymuje szansę gry w dużym wymiarze czasowym. Powoli w następnych meczach będziemy dokonywali ich oceny i krystalizowali optymalny skład osobowy – powiedział po meczu trener Kniat.

Lech II Poznań – Lechia Kostrzyn 7:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Krystian Sanocki (12.), 2:0 Piotr Fontowicz (44.), 3:0 Piotr Kurbiel (64.), 4:0 Krzysztof Gładosz (77.), 5:0 Mateusz Klichowicz (81.), 6:0 Krzysztof Gładosz (85.), 7:0 Krzysztof Gładosz (89.)

Lech II: Karol Szymański (46. Maciej Dąbrowski) – Maciej Orłowski (64. Piotr Fontowicz), Wiktor Witt (64. Filip Nawrocki), Filip Nawrocki (46. Tomasz Dejewski), Grzegorz Rogala – Mariusz Woźniak, Piotr Rymar (64. Krzysztof Gładosz), Vladislavs Fjodorovs (46. Mateusz Klichowicz), Krystian Sanocki ( 64. Vladislavs Fjodorovs), Piotr Fontowicz (46. Dawid Juchacz), Krzysztof Gładosz (46. Piotr Kurbiel)

źródło: lechpoznan.pl