Rekord II ligi pobity! [zdjęcia]

0
AP Poznań/Kinga Chełminiak

W niedzielnych derbach KS. AP-POZNAŃ  w imponującym stylu pokonał Handball Poznań 64:19. Tym samym zwyciężczynie tego pojedynku powróciły na 2 miejsce w tabeli II ligi piłki ręcznej kobiet.

Od gwizdka rozpoczynającego to spotkanie prym na parkiecie wiodły podopieczne trener Amelii Chmielewskiej. Prowadzenie uzyskane w pierwszych minutach stopniowo się powiększało. Duży wpływ na wynik miały bezpośrednie kontrataki inicjowane przez bramkarkę AP- Izabelę Piskałę, które bezbłędnie wykorzystywały skrzydłowe: Karolina Szajek i Kinga Chełminiak. Skutkiem czego do szatni zawodniczki trener Dagmary Binarsch schodziły przegrywając aż 10:33.

W drugiej połowie ekipa gości nie zdołała odwrócić losów spotkania. Wpływ na tak wysoka porażkę może mieć kontuzja kostki rozgrywającej tej drużyny Wiktorii Maciejak, która jest najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach Handballu Poznań. 

Prowadzenie AP w 2 połowie powiększało się z minuty na minutę, zawodniczki gospodyń urządziły sobie prawdziwa strzelnicę, zdobywając bramkę na minutę. Nie pomogło kilka interwencji między słupkami Elizy Skowron. W 40. minucie spotkania na tablicy wyników było już 42:13. Ostatni mecz 1 rundy zakończył się rezultatem 64:19. Jest to najwyższa wygrana w tym sezonie na drugoligowych parkietach. Nawet liderki tabeli-MKS URBIS Gniezno nie zdołały podczas pierwszej rundy w jednym meczu rzucić tyle bramek co KS. AP-Poznań w niedzielnym spotkaniu.

KS. AP-Poznań (64)

Piskała- Chełminiak (23), Szajek (12), Racka (5), Błaszczak (5), Ławniczak (5), Białek (4), Wrona (3), Tomikowska (3), Siemko (2), Wrotniewska (2), Krzywicka

HANDBALL Poznań (19)

Skowron- Jagna Jackowska (7), Wosińska (4), Kutnik (4), Szymczak (2), Julia Jackowska (1), Pruczkowska (1), Wieman, Sikora, Żuraw

Barbara Wrotniewska – Radio Meteor

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz