Polonia Środa Wlkp - Lech II Poznań - fot. screen z LechTV
Polonia Środa Wlkp – Lech II Poznań – fot. screen z LechTV

Lech II Poznań zakończył passę siedmiu zwycięstw z rzędu. Podopieczni Patryka Kniata nie potrafili bowiem w sobotę pokonać Unii Swarzędz i zaledwie zremisowali z lokalnym rywalem 1:1.

Zawodnicy Unii na własnym boisku prezentowali się bardzo ciekawie, o czym defensywa Lecha przekonała się już w 11. minucie. Wtedy to Adrian Gajda, były zawodnik nie tylko właśnie młodzieżowych drużyn Lecha, ale też i Warty Poznań, pokonał Mateusza Lisa.

Zespół prowadzony przez Marcina Drajera, wciąż zawodnika oldbojów Lecha, z prowadzenia nie cieszył się jednak zbyt długo. Już w 21. minucie innego byłego gracza „Zielonych”, Pawła Besera pokonał bowiem Mateusz Klichowicz, tym samym wyrównując stan spotkania.

Unia mecz kończyła w dziesiątkę. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Marek Gołembowski brutalnie sfaulował jednego z zawodników Kolejorza i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Kolejorz jednak w przewadze zwycięskiego gola strzelić nie zdołał i zaledwie zremisował. Rezerwy Lecha po 15 meczach są na dziewiątym miejscu z 23 punktami na swoim koncie.

Unia Swarzędz – Lech II Poznań 1:1 (1:1)

Gole: Gajda (7.) – Klichowicz (21.)

Unia: Paweł Beser – Konrad Zandrowicz, Maciej Skrzypczak, Wojciech Antczak, Paweł Noga – Filip Soboń (77. Piotr Ciesielski), Adam Gajda, Mateusz Molewski – Mateusz Świergiel (57. Marek Gołembowski), Krystian Antczak (88. Mateusz Gozdek), Mateusz Sobkowiak (63.Marcin Wasielewski)

Lech II: Mateusz Lis – Jakub Zagórski (80. Emil Szczupakowski), Marcin Banaszak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Marcin Gawron, Niklas Zulciak – Dariusz Formella, Jakub Serafin (46. Krzysztof Gładosz), Krystian Sanocki (46. Piotr Fontowicz) – Mateusz Klichowicz

Czerwona Kartka: Marek Gołembowski (76. – faul)