Poznań City Center AZS - fot. Wojciech Klepka
Poznań City Center AZS – fot. Wojciech Klepka

Pierwszoligowe koszykarki Poznań City Center AZS zajęły trzecie miejsce w XI Memoriale Oli Piotrowskiej rozegranym w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 12-14 września. Turniej był silnie obsadzony drużynami pierwszoligowymi: GTK Gdynia, Lider Swarzędz, Poznań City Center AZS oraz gospodarz AZS PWSZ Gorzów Wlkp. II.

Poznanianki wygrały pierwszy mecz z AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 78:39. Niestety w tym spotkaniu już w 2. minucie parkiet musiała opuścić Magdalena Wojdalska, która nabawiła się niegroźnej kontuzji stawu skokowego. Do końca turnieju jednak nie zagrała. W drugim spotkaniu akademiczki nieznacznie przegrały z GTK Gdynia 55:57,a w trzecim uległy Liderowi Swarzędz 40:52. Mecz ten zakończył się w trzeciej kwarcie z powodu licznych kontuzji zawodniczek i wspólnej decyzji trenerów obu drużyn.

Trener akademiczek Ryszard Barański był bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Jak podkreślił, w tym turnieju chodziło przede wszystkim o sprawdzenie nowych założeń taktycznych w obronie i w ataku oraz wkomponowanie się do zespołu pozyskanych w tym sezonie zawodniczek: Marceliny Pawliowskiej, Patrycji Szelągowskiej i Pauliny Adamowicz. Trener szczególnie pochwalił młode juniorki: Kingę Banach i Kamilę Artyszko, które grały bardzo odważnie i liczy na to, że w sezonie 2014/15 będą wzmocnieniem pierwszego zespołu.

Następny sprawdzian czeka Poznań City Center AZS w najbliższą niedzielę – 21 września w Lesznie, gdzie akademiczki rozegrają mecz sparingowy z drugoligową Tęczą Leszno oraz 28 września w Koninie, gdzie tym razem spotkają się z ekstraklasowym zespołem Basket Konin. Liga zaczyna się 4 października wyjazdem do Ostrovii Ostrów Wlkp.