Słabo wypadły w ostatniej ligowej kolejce, wszystkie poznańskie drużyny piłki ręcznej kobiet.

Najciekawiej zapowiadało się spotkanie AP Poznań z liderkami Urbis Gniezno. Niestety poznaniankom ten mecz nie wyszedł najlepiej. Drużyna z Gniezna była po prostu zdecydowanie lepsza.

AP Poznań – Urbis Gniezno 24:41(12:21)

AP: Przebierała, Piskała, Chełminiak 13, Racka 3, Siemko 3, Ławniczak 2, Wrona 1, Chmielewska 1, Wrotniewska 1, Szajek, Szot, Werkowaska, Białek, Janik.

_______________

Druga poznańska drużyna, Handball podejmowała w hali na Chwiałce drużynę ze Świebodzina.

Handball Poznań – Lider Świebodzin 32:39(13:23)

Handball: Wosińska 9, Kutnik 6, Łączyńska 5, Sikora 3, Tryboba 2, Wieman 2, Jackowska Jagna 2, Szymczak 2, Pruczkowska 1, Jackowska Julia, Maciejak, Skowron.

________________

Porażka w Lubinie.

Gdyby mecz piłki ręcznej trwał 25 minut, wówczas poznańskie akademiczki mogłoby w minioną niedzielę cieszyć się z bardzo dobrej gry oraz 2 punktów w starciu z Zagłębiem II Lubin. Tymczasem każde spotkanie jest ponad dwukrotnie dłuższe, dlatego po 60 minutach to gospodynie uniosły ręce w geście triumfu pokonując AZS AWF 24:12.

„W Lubinie pokazałyśmy bardzo dobrą grę przez pierwsze 25 minut meczu. Ten fragment spotkania wygrałyśmy 6:5. Potem było już niestety tylko gorzej. Pojawiły się niewymuszone błędy i niecelne rzuty, które przeciwniczki bezwzględnie wykorzystywały i zamieniały na proste bramki z kontry. Pomimo ambitnej walki w obronie tego dnia nie byłyśmy w stanie przeciwstawić się lubiniankom. Przed nami kolejny tydzień ciężkiej pracy na treningach oraz emocjonujące derby z AP Poznań, które rozegramy w najbliższą sobotę o 18:00. Już teraz gorąco zapraszam na to spotkanie!” – powiedziała Sylwia Korniluk, bramkarka AZS AWF Poznań.

AZS AWF Poznań: Korniluk – Szczęsna 3, Zdanowska 3, Lewandowska 2, Kosmowska 2, Morawska 1, Sawicka 1, Frątczak, Wolniewicz, Kozłowska.

Relacja z meczu w Lubinie AZS AWF Poznań.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments