Polonia Środa Wielkopolska / fot. Irek Pindral

Tak emocjonującego finału Okręgowego Pucharu Polski chyba nikt się nie spodziewał. Kibice w środowe popołudnie mogli zobaczyć na INEA Stadionie aż osiem bramek!

W zeszłym sezonie o Puchar Polski okręgu poznańskiego grały te same drużyny. Rok temu lepsza była Polonia Środa Wielkopolska, która pokonała Lecha II Poznań w rzutach karnych.

W środę na trybuny stadionu przy Bułgarskiej wejść mogło 999 kibiców, żeby Lech nie musiał zgłaszać meczu jako impreza masowa. Fani futbolu na pewno się nie nudzili. Zawodnicy obu zespołów od początku meczu prezentowali ofensywną grę.

Już w 6. minucie Krzysztof Bartoszak pokonał Adama Makuchowskiego. Lechici szybko zabrali się do odrabiania strat i po chwili było 1:1 po bramce zdobytej przez Niklasa Zulciaka. Ten sam zawodnik w 28. minucie trafił do siatki po raz drugi.

„Kolejorz” nie cieszył się zbyt długo z prowadzenia. Już 180 sekund później wyrównał Jakub Solarek, a tuż przed końcem pierwszej połowy golkipera Lecha ponownie pokonał Bartoszak. Napastnik Polonii chwilę po wznowieniu gry po przerwie skompletował hat-tricka.

Lech cały czas dążył do zdobycia trzeciej bramki. Jednak podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia zmarnowali kilka dogodnych do strzelania gola sytuacji. Dopiero w 89. minucie Patryk Janasik umieścił piłkę w siatce rywali.

Polonia szybko pozbawiła zawodników Lecha nadziei na zwycięstwo. W doliczonym czasie gry na 5:3 wynik spotkania ustalił Krystian Pawlak.

Lech II Poznań – Polonia Środa Wielkopolska 3:5 (2:3)

Bramki: Zulciak (11., 28.), Janasik (89.) – Bartoszak (6., 42., 51.), Solarek (31.), Pawlak (90.+4).

Poznań: Adam Makuchowski – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski (74. Damian Roszczyk), Antonijs Cernomordijs, Kamil Szubertowski, Krystian Sanocki (54. Jakub Pawlicki), Piotr Rymar (46. Patryk Janasik), Lucas Guedes (46. Wojciech Mielcarek), Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel, Paweł Tomczyk.

Środa Wielkopolka: Adrian Lis – Paweł Przybyłek (66. Szymon Grzelak), Radosław Barabasz, Adam Borucki (46. Mateusz Pluciński), Damian Buczma, Igor Jurga, Łukasz Przybyłek (87. Aleksander Giczela), Jakub Solarek, Michał Stańczyk, Krystian Pawlak, Krzysztof Bartoszak (60. Dawid Lisek).