Polska - Norwegia / fot. Irek Pindral

Reprezentacja Polski kobiet pokonała w Plewiskach Norwegię 2:0. Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwone zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do Elite Round mistrzostw Europy do lat 19.

Polki podchodziły do tego meczu z respektem do rywalek. Norwegia od wielu lat jest w światowej czołówce w piłce nożnej kobiet. Drużyna ze Skandynawii zajmuje 11. miejsce w rankingu FIFA, a PZPN jest 31.

Na boisku zupełnie nie było tego jednak widać. Polki już na początku meczu mogły prowadzić zdecydowanie, ale piłka dwukrotnie odbiła się od poprzeczki Norweżek. W końcu w 35. minucie Kasandra Parczewska wykorzystała rzut karny. Natomiast na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższyła Dominika Grabowska, która ma za sobą występy w pierwszej reprezentacji kraju.

Zwycięstwo nad Norwegią dało drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Kasprowicza pierwsze miejsce w grupie oraz awans do kolejnej fazy eliminacji mistrzostw Europy do lat 19, czyli Elite Round.

W niedzielę w ostatnim meczu Polki zmierzą się we Wronkach z Armenią. Natomiast w Grodzisku Wielkopolskim zagrają Norweżki z Rumunkami. Początek obu spotkań o godzinie 16:00.

Polska – Norwegia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 – Kasandra Parczewska (35. – karny), 2:0 – Dominika Grabowska (49.).

Polska: Weronika Lichy – Julia Wycisk, Małgorzata Grec, Oliwia Woś, Nicole Eckerle – Dominika Grabowska (C), Kasandra Parczewska, Klaudia Lefeld (88. Marta Ossowska), Roksana Ratajczyk (94. Klaudia Słowińska), Weronika Zawistowska – Agnieszka Jędrzejewicz (83. Klaudia Kubaszek).