Reprezentacja Polski U-19 wygrała z rówieśniczkami z Rumunii 2:0 w eliminacjach Mistrzostw Europy. Bramki dla Biało-Czerwonych zdobyły Agnieszka Jędrzejewicz i Roksana Ratajczyk. Mecz rozegrano na stadionie we Wronkach.

Polki spotkaniem z Rumunkami rozpoczęły rywalizację w grupie 1 eliminacji Mistrzostw Europy U-19. Kolejne pojedynki z Norwegią i Armenią zaplanowano odpowiednio na 17 i 20 września.

W pierwszej połowie czwartkowego pojedynku gra była wyrównana i toczyła się głównie w środku pola. Polki zdobyły bramkę, ale uczyniły to z pozycji spalonej. Z kolei Rumunki miały dwie znakomite okazje do objęcia prowadzenia, ale nie potrafiły ich wykorzystać.

Po przerwie na boisku zameldowała się Jędrzejewicz, która miała prawdziwe wejście smoka. W 47. minucie polska rezerwowa strzeliła gola, dając prowadzenie gospodyniom. Utrata bramki sprawiła, że Rumunki zaczęły grać nerwowo i ostro, w efekcie czego obejrzały trzy żółte kartki.

Polki po okresie wyrównanej gry zaczęły zyskiwać przewagę, co w 70. minucie zaowocowało drugim golem. Jego autorką była Ratajczyk. Rumunki od tego momentu przestały wierzyć w korzystny rezultat, a mogły jeszcze stracić trzecią bramkę. Uratował je jednak słupek po strzale jednej z Polek.

Polska U-19 – Rumunia U-19 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jędrzejewicz (47.), 2:0 Ratajczyk (70.)

Polska U-19: Lichy – Grec, Eckerle, Lefeld (66. Ossowska), Słowińska, Zawistowska (82. Kubaszek), Olszewska (45. Jędrzejewicz), Woś, Grabowska, Parczewska, Ratajczyk

Rumunia U-19: Dârle – Boroș, Ambruș, Meluță, Ciobanu, Indrei (41. Petre), Ciolacu (55. Grecu), Popa, Neacșu, Gered, Bartalis

Żółte kartki: Lefeld – Indrei, Gered, Ciolacu

Sędzina: Olga Tereshko (Białoruś).