Youngtimer Party 2016 / fot. Marcin Cybulski - Sport Analytics

Zakończył się pierwszy dzień jubileuszowego Youngtimer Party. Dla tych, którzy chcieli pojeździć trochę szybciej swoimi klasykami, odbyły się dwie próby sprawnościowe długości ok. 4 km.

Organizatorzy do startu zaprosili właścicieli modeli samochodów, których produkcja rozpoczęła się przed 1992 rokiem. Dla najlepszych kierowców przewidziano atrakcyjne nagrody i upominki od partnerów imprezy! Obok części sportowej odbyła się również wystawa aut związanych z inicjatywą Poznańskie Klasyki Nocą – grupą miłośników motoryzacji, którzy w okresie letnim oficjalnie spotykają się w każdy czwartek o godz. 20.00 na parkingu przed Inea Stadionem na ul. Bułgarskiej. O godz. 14.00 odbyła się również parada samochodów na głównej nitce toru.

Na niedzielę (24 lipca) organizatorzy przewidzieli Tor Poznań Track Day, czyli wspólne szybkie torowe przejazdy współczesnych sportowych supersamochodów oraz pojazdów klasycznych. Niedzielne wydarzenia zaczyna się o godz. 10.00. To doprawdy wspaniała okazja do zacieśnienia więzów synowsko-ojcowskich!

Wstęp dla widzów jest bezpłatny. Na terenie przylegającym do nitki toru przygotowane zostaną parkingi dla widzów.

Youngtimer Party od 10 lat skupia miłośników zabytkowej i klasycznej motoryzacji, dając uczestnikom zawodów możliwość spróbowania swoich sił w klimatycznych próbach sportowych. Według organizatorów wystarczy tylko prawo jazdy, kask i trochę zapału, aby rywalizować w przyjacielskiej atmosferze. Widzowie zaś mają możliwość zapoznania się z historią motosportu i motoryzacji. Na starcie bowiem najczęściej stają pojazdy produkowane w latach 1960-1992.

Oficjalne wyniki części sportowej YTP 2016 zaprezentujemy w późniejszym okresie.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę YTP www.youngtimerparty.pl i na profil facebook.com/youngtimerparty

Marcin Cybulski
Sport Analytics

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments