Polska - Szwecja / fot. Irek Pindral
Polska – Szwecja / fot. Irek Pindral

Polska przegrała ze Szwecją 1:4 w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata unihokeja kobiet, które rozgrywane są w hali UAM na Morasku. W drugim środowym spotkaniu Niemki pokonały Estonki 1:0.

Polki już pierwszego dnia turnieju stanęły przed bardzo trudnym zadaniem. Biało-czerwone zmierzyły się ze Szwedkami, które wygrały cztery ostatnie mistrzostwa świata, a w sumie sześciokrotnie zostawały najlepszą drużyną globu.

Nasza drużyna nie przestraszyła się jednak utytułowanych rywalek. Co więcej, Polki po golu strzelonym w 7. minucie przez Justynę Krzywak objęły prowadzenie 1:0. Szwedki szybko pokazały swoją moc. 120 sekund później wyrównała Alicia Fylke, a w połowie trzeciej tercji było już 3:1 dla drużyny ze Skandynawii.

Brak koncentracji u podopiecznych trenera Christera Bertilssona zakończył się stratą dwóch bramek w dziesięć sekund. Wynik spotkania na 4:1 w 39. minucie ustaliła Malin Andreason. Najlepszą zawodniczką meczu wśród Polek została bramkarka Mariola Szarmach, która odbiła 28 strzałów. Dla porównania jaką przewagę miały Szwedki, Erika Johansson interweniowała tylko pięciokrotnie. Mimo porażki gospodynie turnieju pokazały się z dobrej strony.

Szwecja – Polska 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Bramki:
0:1 – 06.38 – Justyna Krzywak – Honorata Biały (Polska)
1:1 – 09.42 – Alicia Fylke – Olivia Ruthstrom (Szwecja)
2:1 – 11.46 – Lisa Andebratt – Olivia Ruthstrom (Szwecja)
3:1 – 11.56 – Adina Augustsson – Elin Gabrielsson (Szwecja)
4:1 – 38.57 – Malin Andreason – Asa Tjusberg (Szwecja)

Widzów: 405.

W meczu otwarcia mistrzostw kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. W 33. minucie Andrea Gerdes zapewniła Niemkom zwycięstwo. Estonki miały szansę na wyrównanie, ale Marian Roop nie wykorzystała rzutu karnego.

Estonia – Niemcy 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Bramki:
0:1 – 32.04 – Andrea Gerdes – Katja Timmel (Niemcy)
37.27 – Marian Roop (Estonia) – niewykorzystany rzut karny

Widzów: 180.

W czwartek rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania. O godzinie 16:00 Holenderki zmierzą się z Niemkami, natomiast o 19.00 Polska zagra z Estonią. Bilety w formie opasek sprzedawane są na dwa mecze łącznie. Cena biletu normalnego wynosi 5 zł, a ulgowego 3 zł (uczniowie i studenci).

Transmisje na żywo z tegorocznego turnieju można śledzić również w internecie na stronie www.imprezylive.pl.