Piątek był dniem przerwy dla Polek podczas eliminacji mistrzostw świata w unihokeju, które odbywają się w hali UAM na Morasku. Awans do finałowej rundy zapewniły sobie już dwie reprezentacje.

W pierwszym meczu dnia o godzinie 16.00 Niemki zmierzyły się z Holenderkami. Pierwsza tercja była bardzo wyrównana. Obie drużyny oddały w sumie siedem strzałów, ale żaden z nich nie był skuteczny. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej tercji. Niemki zaczęły grać w szybszym tempie, co przyniosło im prowadzenie 3:0.

W ostatniej części meczu Holenderki próbowały odrobić straty, ale były w stanie zdobyć tylko jedną bramkę. Dzięki drugiemu zwycięstwu na poznańskim turnieju zawodniczki zza Odry praktycznie zapewniły sobie awans na grudniowe mistrzostwa świata w Finlandii.

– Wiedziałyśmy, że jeśli wygramy, to zapewnimy sobie kwalifikację. Dlatego grałyśmy bardzo nerwowo, było to widoczne zwłaszcza w pierwszej tercji. Pierwszy gol przyniósł nam dużą ulgę i później wiedziałyśmy już jak grać – opisuje Simone Schwarz, atakująca reprezentacji Niemiec.

Niemcy – Holandia 3:1 (0:0,3:0,0:1)

Niemcy: Pauline Baumgarten (23.), Randi Kleerbaum (27.), Laura Neumann (32.)

Holandia: Faybienne Kollau (55.).

W drugim sobotnim meczu Szwedki ponownie dały popis swoich umiejętności. Zawodniczki ze Skandynawii w piątek odniosły kolejne wysokie zwycięstwo. Już po pierwszej tercji prowadziły 8:0. Ku zaskoczeniu wszystkich w drugiej części spotkania Estonki szybko zdobyły bramkę, a później ich bramkarka obroniła aż 19 strzałów. W trzeciej tercji wszystko wróciło do normy i Szwedki ostatecznie wygrały 17:1.

W sobotę rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania. O godzinie 13:00 Niemki zmierzą się ze Szwedkami, natomiast o 16.00 Holandia zagra z Polską. Bilety w formie opasek sprzedawane są na dwa mecze łącznie. Cena biletu normalnego wynosi 5 zł, a ulgowego 3 zł (uczniowie i studenci).

Transmisje na żywo z tegorocznego turnieju można śledzić również w internecie na stronie www.imprezylive.pl.