W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarki KS Energetyk Poznań pewnie pokonały Libero Starogard Gdański 3:0.

Podopieczne Nicoli Vettorego spotkanie z siódma drużyną 2. ligi rozpoczęły od mocnego uderzenia. W pierwszym secie grały bardzo pewnie, skupione nie dały żadnych szans rywalkom, oddając im tylko dziesięć punktów.

Po pierwszej partii nastąpiło jednak lekkie rozluźnienie w szeregach Energetyka, co sprawiło, że następnego seta wygrały „jedynie” różnicą czterech „oczek”. W ostatnim secie poznanianki już tylko dopełniły formalności, pokonując Libero 25:18.

Pewna zwycięstwo zmieniło sytuacji w tabeli Energetyka. Drużyna z Poznania do fazy play-off awansuje z trzeciego miejsca, tak jak w zeszłym roku. W play-off przeciwnikiem zawodniczek ze stolicy Wielkopolski.

Energetyk Poznań – Libero Starogard Gdański 3:0 (25:10, 25:21, 25:18)

Energetyk: Wierciszewska, Grobys, Puławska, Nawrocka, Golak, Nowak, Czechanowska, Gajowniczek, Matyjaszek.

Libero: Adamska, Nowacka, Rezmer, Kobus, Babiarz, Kwaśniewska, Wąsowska, Zielonka, Lubawska, Kosedowska, Lamek.