W II rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego oldboje Lecha Poznań rozgromili LKS Lipa 9:3 i awansowali dalej.

Na początku obecnej edycji rozgrywek dawne gwiazdy Kolejorza pokonały B-klasową Wełniankę Kiszkowo. Tym razem rywalem była również drużyna z tego samego pułapu, LKS Lipa. Oldboje odprawili przeciwników z bagażem dziewięciu goli, sami tracąc trzy.

Na prowadzenie w meczu wyszli jednak piłkarze LKS-u już w 6. minucie, kiedy Jacka Przybylskiego pokonał Osak. Odpowiedź lechitów była jednak niemal natychmiastowa, z rzutu karnego wyrównał Krzysztof Piskuła. Do przerwy jeszcze czterokrotnie piłka znajdowała drogę do siatki B-klasowego zespołu. Kolejno trafiali Kaczmarek (gol samobójczy), Tomasz Magdziarz, Jacek Dembiński i Paweł Bocian.

Po przerwie dla LKS-u gola z rzutu karnego strzelił Chmielewski. Natomiast prawdziwy festiwal bramek mieliśmy w ostatnim kwadransie. Najpierw swoje drugie trafienia w meczu zanotowali Dembiński i Osak. Dla oldbojów trafił jeszcze Sławomir Najtkowski, a w końcówce skutecznością błysnął Magdziarz, który dwukrotnie pokonał bramkarza LKS-u i skompletował hat-tricka.

Kolejnym rywalem byłych gwiazd Lecha będzie A-klasowa Warta Obrzycko.

Lech Poznań Oldboys – LKS Lipa 9:3 (5:1)

Bramki: 0:1 Osak (6.), 1:1 Piskuła (11.-karny), 2:1 Kaczmarek (17.-samobójcza), 3:1 Magdziarz (33.), 4:1 Dembiński (38.), 5:1 Bocian (40.), 5:2 Chmielewski (56.-karny), 6:2 Dembiński (74.), 6:3 Osak (76.), 7:3 Najtkowski (78.), 8:3 Magdziarz (84.), 9:3 Magdziarz (88.)

Lech Oldboys: Jacek Przybylski – Paweł Bocian, Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Sławomir Mizgalski – Tomasz Magdziarz, Ryszard Rybak, Jarosław Araszkiewicz, Krzysztof Piskuła – Sławomir Najtkowski, Jacek Dembiński

źródło: lechpoznan.pl