akademia-lecha

Lech Poznań Football Academy – tak nazywa się nowy projekt klubu, zwiastujący początek współpracy Kolejorza z Football Academy. Jest to największa w Polsce sieć elitarnych ośrodków piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

To pierwsza taka inicjatywa w Polsce, która zakłada ujednolicone szkolenie dla dzieci w tak młodym wieku. Celem projektu jest utworzenie ośrodków treningowych, które poprzez wspólny system szkolenia i zarządzania ma zapewnić profesjonalizm, jakość, a w przyszłości przynieść wymierne korzyści klubowi w postaci wychowanków.

Od 1 września w Wielkopolsce powstanie 20 oddziałów szkółek piłkarskich Lech Poznań Football Academy. Większość w Poznaniu, ale ośrodki powstaną także w Obornikach, Koninie, Międzychodzie, Buku czy Kaliszu.

Szkółka będzie dostępna dla wszystkich dzieci w wieku od 4 do 12 lat, o przyjęciu decyduje jedynie liczba wolnych miejsc.

– Cieszymy się, że mali piłkarze Lech Poznań Football Academy będą mieć możliwość dołączenia do grup wiodących Lecha Poznań. Nasza szkółka ma stanowić pewien etap preselekcji. Głównym zadaniem LPFA jest dostarczanie Kolejorzowi zawodników, którzy od najmłodszych lat, mając nawet 3,5 roku, będą przygotowywani do procesu naborowego do grup wiodących klubu oraz szkoleni według nowoczesnych metod treningowych – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Radosław Soperczak, prezes Football Academy.

Młodzi futbolowi adepci będą uczyć się piłkarskiego rzemiosła w atmosferze zabawy i przyjaźni oraz duchu fair play. Ważny jest także wysoki komfort treningu, zadowolenie z zajęć oraz dobry kontakt z rodzicami podopiecznych. Kadrę szkoleniową będą stanowili między innymi trenerzy Lecha, by na bieżąco prowadzić nabór do grup juniorskich i młodzieżowych w klubie.

– Dla dzieci to kolejna możliwość treningu w strukturach poznańskiej lokomotywy. Dzięki współpracy z Football Academy profesjonalne szkolenie będzie dostępne dla jeszcze większej liczby najmłodszych piłkarzy. W ten sposób kolejne piłkarskie talenty mają szansę dołączenia do struktur Lecha Poznań – mówił Karol Klimczak, prezes Zarządu KKS Lech Poznań.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Nowy projekt – Lech Poznań Football Academy"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Majki
Gość

Typowo nastawieni na kasę… zapisałem syna 1 września to do dzisiaj nie raczyli podać mi harmonogramu treningów… o tym gdzie mam zawieść syna dowiaduje się w dniu treningu… Na konferencji mówili, że treningi 90 minut po konferencji dostałem wiadomość, że jednak 45… jedno wielkie oszustwo! Jedyne z czym nie mieli problemu to podanie numeru konta, na który trzeba wpłacić pieniądze. Ja już zrezygnowałem z tego bajzelu… jeśli z taką organizacją zaczynają to, aż strach pomyśleć co będzie później…

wpDiscuz