Lech Poznań przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1 w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015.

Spotkanie z pierwszoligowcem było próbą generalną przed rywalizacją w II rundzie Ligi Europy z JK Nõmme Kalju. Przeciwko Zagłębiu trener Mariusz Rumak wystawił niemal identyczną jedenastkę jak w ostatnim sparingu z Lechią. Jedyna zmiana nastąpiła w bramce. Jasmin Burić rozegrał cały mecz i wydaje się, że to właśnie on będzie numerem jeden wśród golkiperów Kolejorza.

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki miał Lech. W 12. minucie Szymon Pawłowski po dośrodkowaniu Luisa Henriqueza z piątego metra uderzył wysoko nad poprzeczką. Poznaniacy dłużej utrzymywali się przy piłce i mieli lekką przewagę. Jednak to Zagłębie było bliżej zdobycia bramki.

Najpierw świetną interwencją po strzale Arkadiusz Woźniaka popisał się Burić, a chwilę później piłka odbiła się od słupka po strzale z rzutu wolnego Adriana Błąda. W 35. minucie Kasper Hämäläinen znalazł się w sytuacji sam na sam po doskonałym podaniu Huberta Wołąkiewicza z własnej połowy, ale Konrad Ferenc skutecznie interweniował. Później Fin zmarnował jeszcze dwie dobre okazje do strzelenia gola.

W drugiej połowie Zagłębie zagrało zdecydowanie bardziej ofensywnie. Lubinianie bez problemów przedostawali się w pobliże pola karnego Lecha, ale brakowało im skutecznego wykończenia akcji. W 84. minucie Miedziowi wykorzystali niezdecydowanie lechitów i Krzysztof Piątek z bliska pokonał Buricia.

Bośniacki bramkarza mocno się zdenerwował, ponieważ jego zdaniem sędzia powinien zatrzymać akcję, gdyż na boisku leżał kontuzjowany Łukasz Trałka. Piłkarze obu drużyn przez chwilę się poodpychali i na tym się zakończyło.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 1:0

Bramka: 1:0 Krzysztof Piątek (84.).

Zagłębie: Konrad Forenc – Adrian Błąd (61. Łukasz Janoszka), Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Dorde Cotra (64. Paweł Oleksy) – Łukasz Piątek (64. Adrian Rakowski), Jarosław Kubicki (75. Piotr Azikiewicz) – Miłosz Przybecki (59. Konrad Andrzejczak), Aleksander Kwiek (46. Konrad Stępień, 71. Robert Pisarczuk), Arkadiusz Woźniak (67. Krzysztof Piątek) – Michal Papadopoulos (67. Rafał Karmelita, 82. Maciej Kowalski-Haberek)

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora (71. Paulus Arajuuri), Hubert Wołąkiewicz (86. Jan Bednarek), Maciej Wilusz, Luis Henriquez (60. Marcin Kamiński) – Łukasz Trałka, Karol Linetty (75. Dawid Kownacki) – Gergo Lovrencsics (60. Dariusz Formella), Darko Jevtić, Szymon Pawłowski – Kasper Hamalainen (71. Vojo Ubiparip).

Żółta kartka: Trałka.