Uczestnicy biegu - fot. wartachallenge.com

W minioną sobotę odbyła się inauguracja WARTA CHALLENGE Marathon&Half, czyli cyklu biegów długodystansowych organizowany przez SPORT CHALLENGE Fundację Wspierania Aktywności Fizycznej.

Jest to już druga edycja WARTA CHALLENGE Marathon&Half – cyklu pięciu biegów, które rozgrywane są co miesiąc od listopada do marca przyszłego roku w podpoznańskim Biedrusku na dystansie maratonu i półmaratonu. Na dystansie półmaratonu w imprezie uczestniczą również miłośnicy nordic walking, z kolei dystans maratonu można także pokonać w zespole dwuosobowym w ramach sztafety maratońskiej. O nagrody główne mogą walczyć biegacze, którzy ukończą co najmniej trzy z pięciu biegów.

WARTA CHALLENGE Marathon&Half jest kameralną imprezą biegową, limit zawodników wynosi tylko 200 osób. W biegach uczestniczą zarówno amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegami długodystansowymi, jak również utytułowani, wytrawni maratończycy, którzy wielokrotnie stawali podczas swojej sportowej kariery na podium i zgromadzili już pokaźne zbiory biegowych trofeów.

W tym roku na WARTA CHALLENGE Marathon&Half przyjechali nie tylko biegacze z Poznania i różnych części kraju, ale także z zagranicy. Na mecie na szyjach wszystkich zawodników zawisły piękne, solidne medale z przygotowanej specjalnie na ten cykl WARTA CHALLENGE Marathon&Half, limitowanej edycji, nawiązującej do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Rio de Janeiro.

Podczas całego cyklu biegów WARTA CHALLENGE Marathon&Half na medalach będzie pojawiało się kolejno jedno z pięciu kół olimpijskich otoczone wiankiem liści z różnych gatunków drzew, które biegacze mijają na trasie WARTA CHALLENGE Marathon&Half. W sobotę wśród zwycięzców maratonu znaleźli się Piotr Wiercioch, który dystans królewski na wymagającej, leśnej trasie pokonał z czasem 3h25min51s, a wśród kobiet Jolanta Witczak (z czasem 3h54min28s). Natomiast zwycięzcą półmaratonu został Maciej Łucyk z czasem 1:18:46 i wśród kobiet Marlena Nowacka z czasem 1:37:36.

Najszybszym walkerem na dystansie półmaratonu był Roman Woroch (czas 2:21:44), a walkerką Anna Zaczyńska (2:30:15). Pierwsze miejsce na podium wśród sztafet maratońskich zajęli wspólnie Grzegorz Smoczyk i Piotr Dyczko (3h46min28s).

Trasa biegu WARTA CHALLENGE Marathon&Half prowadzi malowniczymi ścieżkami leśnymi wzdłuż Warty od pałacu w Biedrusku w kierunku Poznania do Naramowic. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów poza Poznań by wziąć udział w imprezie sportowej, która daje satysfakcję nie tylko ze sportowej rywalizacji, ale także to bezcenne poczucie wolności, kiedy możemy zrzucić ze swoich barków ciężar wielkomiejskiego zgiełku oraz zostawić za sobą stres i problemy, które niesie życie w globalizującym się świecie. Trasa WARTA CHALLENGE Marathon&Half dostarcza wielu wrażeń i zmienia się z każdym biegiem wraz z porami roku – począwszy od złotej polskiej jesieni w listopadzie, poprzez przyprószone śniegiem ścieżki zimą, do budzącej się na wiosnę przyrody w marcu, kiedy biegacze z pewnością usłyszą nad Wartą żurawie i być może dostrzegą żerujące na brzegach rzeki bobry.

WARTA CHALLENGE Marathon&Half od innych biegów długodystansowych odróżnia nie tylko niezwykle piękna krajobrazowo trasa, na której biegacze mogą podziwiać pomnikowe dęby, widoki na Wartę, klasztor pocysterski, ale także niezwykła, jak na maraton, lokalizacja centrum zawodów, które umieszczone jest w pałacu w Biedrusku. Zespół Pałacowo-Parkowy Biedrusko urzeka biegaczy swoim pięknem, przyciąga jak magnes i sprzyja integracji zawodników, którzy po zakończeniu sportowej rywalizacji, w kawiarence pałacowej piwniczki, przy ciepłym posiłku regeneracyjnym dzielą się swoimi wrażeniami z trasy i pasją do biegania.

Organizatorzy przygotowali dla biegaczy w tym roku także dodatkową atrakcję – cykl spotkań ze znanymi, ciekawymi osobistościami ze świata biegowego pt. „Bieganie – moja pasja, moje życie”. Pierwszym gościem specjalnym drugiej edycji WARTA CHALLENGE Marathon&Half był tegoroczny zdobywca ekstremalnej korony maratonów – Marek Śliwka, który biegał między innymi w Australii, Etiopii, na Antarktydzie i po zamarzniętym Bajkale. Do biegu na Antarktydzie przygotowywał się między innymi podczas poprzedniej edycji WARTA CHALLENGE Marathon&Half. Kolejną atrakcją będą przygotowywane na styczeń Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegach Długodystansowych w ramach trzeciego biegu z cyklu WARTA CHALLENGE Marathon&Half.

Na kolejne imprezy biegowe WARTA CHALLENGE Marathon&Half organizatorzy zapraszają 12 grudnia, 16 stycznia, 6 lutego oraz na finał, który zaplanowano na 5 marca 2016 r.

 

Informacje dodatkowe dostępne są na stronie internetowej www.WARTACHALLENGE.com   

Fanpage na FB https://www.facebook.com/WARTACHALLENGE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz