Dwa mecze trwała zwycięska passa szczypiornistów MKS Poznań. W sobotę podopieczni trenera Domana Leitgebera przegrali na wyjeździe z wiceliderem I ligi Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 28:33.

Gospodarze byli stuprocentowymi faworytami sobotniego meczu i w pełni potwierdzili tę opinię na boisku. Do 25. minuty spotkanie było jeszcze w miarę wyrównane. Piotrkowianin prowadził 16:13, a poznaniacy cały czas mieli nadzieję na korzystny wynik.

Po przerwie drużyna prowadzona przez trenera Rafał Przybylskiego rozwiała wszelkie nadzieje na zwycięstwo zawodników ze stolicy Wielkopolski. Gospodarze z każdą minutą powiększali przewagę. Na kwadrans przed końcem spotkania było 28:17 dla piotrkowian.

MKS Poznań nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki i w końcówce meczu jedynie zmniejszył rozmiary porażki.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MKS Poznań 33:28 (18:13)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka – Zinchuk 4/1, Mróz 8, Woynowski 1, Iskra 8, Chełmiński, Różański, Swat 1/1, Szczukocki 3, Pożarek, Pacześny 8.