mks-poznan

Szczypiorniści MKS-u Poznań odnieśli pierwsze w tym roku zwycięstwo. W drugim meczu rundy rewanżowej pokonali we Władysławowie gdański SMS 27:25. Poznaniacy pojechali na północ bez Bartosza Przedpełskiego i Mateusza Lubiewskiego, a z powodu kontuzji w drugiej połowie na ławce siedzieli Rafał Niedzielski i Michał Kasperczak.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla szczypiornistów z Poznania, którzy po sześciu minutach prowadzili 4:1, a cztery minuty później podwyższyli przewagę do 7:2. Przy stanie 9:4 poznaniacy wyprowadzili cztery z rzędu kontrataki, ale ani jednego nie zamienili na choćby jedno trafienie, gdyż albo zabrakło dokładności w ostatnim podaniu, albo szwankowała skuteczność. Młodzi uczniowie gdańskiego liceum zdołali odrobić część straty jeszcze w pierwszej części spotkania. Na tablicy wyników widniał już rezultat 11:13, ostatecznie na przerwę podopieczni Domana Leitgebera schodzili przy dwubramkowym prowadzeniu.

Druga połowa to kontynuacja pogoni gospodarzy. W końcu po siedmiu minutach, gdy bramkę zdobył Borys Brukwicki, SMS ZPRP doprowadził do remisu (16:16). Trener gości poprosił o czas, a po chwili przerwy poznaniacy znowu odskoczyli na dwie bramki. W najważniejszej fazie meczu MKS zdobył jednak cztery bramki przewagi i pomimo tego, że gospodarze znów zaczęli odrabiać straty, ostatecznie dwa punkty pojechały do Poznania.

– Początek mieliśmy bardzo dobry. Fajnie w bramce radził sobie Darek Zarzycki, a skutecznością imponował Michał Kasperczak. Później coś się zacięło i na własne życzenie zafundowaliśmy sobie nerwówkę. Trochę nie dopisało nam szczęście, bo trafiliśmy kilka słupków i poprzeczek, ale mimo wszystko powinniśmy zagrać dużo spokojniej. Ciągle jest problem ze skutecznością i podejmowaniem dobrych decyzji. Będziemy nad tym pracować. Najważniejsze są dla nas punkty, bo po to jechaliśmy na Pomorze – tyle po meczu usłyszeliśmy od trenera Domana Leitgebera.

SMS ZPRP Gdańsk – MKS Poznań 25:27 (11:14)

SMS ZPRP: Dyszer – Szopa 6, Majdziński 5, Chyła 4, Brukwicki 2, Gąsiorek 2, Pedryc 2, Potoczny 1, Czarnecki 1, Grzegorek 1, Kowalczyk.

MKS: Sobota, Zarzycki – Tokaj 5, M. Kasperczak 5, Bartłomiejczyk 4, Szczukocki 3, J. Kasperczak 3, Kaczmarek 2, Leder 2, Niedzielski 2, Pochopień 1.

źródło: mks.poznan.pl