Szczypiorniści MKS Poznań intensywnie przygotowują się do sezonu. W sobotę wzięli udział w turnieju towarzyskim w Wolsztynie, gdzie zmierzyli się z Siódemką Miedź Legnica i miejscowym Wolsztyniakiem.

Podopieczni trenera Domana Leitgebera bardzo dobrze weszli w pojedynek z trzecim zespołem I ligi grupy B. Grali szybko, pewnie i bardzo agresywnie w obronie. Bardzo dobrą partię zaliczyli trzej rozgrywający wielkopolskiego klubu. Maciej Tokaj i Daniel Bartłomiejczyk już w poprzednim sezonie pokazywali niemały kunszt sportowy, natomiast wiele dobrego wniósł również Krystian Kaczmarek, który dopiero od sierpnia dołączył do zespołu. Leworęczny zawodnik jest wychowankiem Ostrovii Ostrów Wlkp., ale jego ostatnim klubem był lokalny rywal – MKS Kalisz. Teraz wraca do gry po poważnej kontuzji i robi to naprawdę skutecznie.

Do przerwy poznaniacy prowadzili różnicą czterech trafień, a duży udział miał w tym skuteczny tego dnia Antoni Żochowski. Po zmianie stron dorzucili jeszcze dwie, ale na więcej zawodnicy Jacka Będzikowskiego już nie pozwolili. Zwarli szeregi w defensywie i w krótkim czasie doprowadzili do remisu. Końcówka ponownie należała do graczy z Newtona, którzy ku zdziwieniu publiczności i zawodników z Dolnego Śląska wygrali 30:26.

W drugim pojedynku z beniaminkiem I ligi Wolsztyniakiem Wolsztyn role się odwróciły i to zawodnicy MKS-u cały mecz musieli gonić. Po pierwszej połowie przegrywali 12:18 i nic nie wskazywało na to, że będą jeszcze w tym meczu emocje. Na domiar złego w 20. minucie kontuzji nabawił się Maciej Tokaj i z grymasem bólu opuścił boisko w asyście kolegów z drużyny.

Po zmianie stron to czarno-czerwoni ruszyli do ataku. Klasą dla siebie był Rafał Niedzielski, który w 30 minut zdobył 11 bramek! Skrzydłowy MKS-u zdobywał bramki z każdej pozycji, a sposób w jaki to robił, wzbudzał podziw wśród miejscowej publiczności. Poznaniacy zbliżyli się na jedną bramkę i gdyby dopisało im więcej szczęścia mogli pokusić się nawet o coś więcej. Ostatecznie gracze Wojciecha Hanyża wygrali 31:29 i zwyciężyli w całym turnieju. Trzecie miejsce zajęła Miedź Legnica, a czwarte AZS UZ Zielona Góra.

Siódemka Miedź Legnica – MKS Poznań 26:30 (11:16)

Siódemka: Matkowski, Mazur – Czuwara 4, Szuszkiewicz 4, Nastaj 1, Makowiejew 3, Wita 1, Piwko 3, Kozłowski 2, Antosik 1, Płaczek 7.

MKS: D. Zarzycki, T. Sobota, M. Tokaj 7, D. Bartomiejczyk ,A. Żochowski i K. Kaczmarek po 6, R. Niedzielski 2, W. Leder 1, L. Niedzielak 1, P. Maćkowiak, M. Kaczmarek, K. Wach, J. Pochopień, J. Kasperczak, J. Perri.

MKS Poznań – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 29:31

MKS: T. Sobota, D. Zarzycki, R. Niedzielski 11, L. Niedzielak 4, A. Żochowski 3, J. Kasperczak i J. Pochopień po 3, K. Kaczmarek 2, W. Leder, M. Kaczmarek i D. Bartłomiejczyk po 1, M.Tokaj, P. Maćkowiak, J.Perri.

źródło: mks.poznan.pl