Lech Poznań/lechpoznan.pl/Adam Ciereszko

Na wtorkowej konferencji prasowej klub Lech Poznań poinformował, wspólnie z przedstawicielami sponsora Lecha Pils i Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, o realizacji projektu „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska”. Zakłada on postawienie w okolicy Inea Stadionu lokomotywy Ty51-183 jako historycznego symbolu Kolejorza.

Poznański klub ma bogatą historię i kolejowy rodowód. W Wielkopolsce, ale także w innych regionach kibice doskonale wiedzą, że Lech ma przydomek „Kolejorz”. Na stadionie są skandowane przyśpiewki związane z tą nazwą. Teraz przed stadionem stanie namacalny symbol nawiązujący do historycznych korzeni.

– Lech jest elementem tożsamości wielkopolskiej. Jesteśmy „stąd”, jesteśmy elementem tożsamości Wielkopolski. Budzimy emocje, każdy Wielkopolanin myśli o tym, co się dzieje w Lechu. Do budowania więzi poszukiwaliśmy symbolu, czyli czegoś, co w sposób namacalny pokaże naszą tożsamość – powiedział prezes zarządu Lecha Karol Klimczak na konferencji prasowej.

Tym symbolem będzie ogromna, ważąca prawie 150 ton, czarna lokomotywa Ty51-183. Stanie ona w okolicy stadionu, a fani będą mogli zrobić sobie zdjęcie i mieć pamiątkę z wizyty przy Bułgarskiej.

Projekt jest realizowany we współpracy ze sponsorem Lech Pils oraz Stowarzyszeniem Kibiców Lecha Poznań.

– Chcemy być aktywnym sponsorem, naszym celem jest aktywizacja kibiców. Dlatego lokomotywa utożsamia wartości stojące za klubem i kibicami, czyli wytrwałość, konsekwencję i wiarę. Ma ona nawiązywać do historii, więc wykorzystamy lokomotywę z Wielkopolski, a jej renowacja zostanie przeprowadzona w zakładzie Hipolita Cegielskiego – tłumaczy Karolina Kulinek-Łatka, dyrektor marki Lecha Pils. Koszty renowacji i transportu pod stadion poniesie sponsor.

Na razie nie wiadomo kiedy lokomotywa stanie pod stadionem, jest to zależne od szybkości renowacji i uzgodnień z Urzędem Miasta i innymi podmiotami (najwcześniej na jesieni tego roku). Nie jest też znane miejsce, klub wybrał trzy lokalizacje, dwie od ulicy Bułgarskiej i jedną od ulicy Ptasiej. Ma to być miejsce wyeksponowane.

Całość konferencji prasowej projektu „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska” można obejrzeć poniżej:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments