fot. Maciej Bukowski
fot. Maciej Bukowski
fot. Maciej Bukowski

Szymon Drewniak wraca do Lecha Poznań. Pomocnik miał być wypożyczony do Górnika Zabrze do końca roku, ale oba kluby porozumiały się w sprawie wcześniejszego powrotu piłkarza.

Lech wobec kontuzji Karola Linettego ma ograniczone pole manewru w środku pomocy zespołu. Stąd też wobec braku funduszy na zakup nowego zawodnika pomysł na wcześniejsze ściągnięcie Drewniaka. Wychowanek Kolejorza jest defensywnym pomocnikiem, a więc gra na pozycji gdzie Lech ma największy problem.

– Szymon ma wzmocnić rywalizację w środku pola. W ostatnich miesiącach miał szanse ogrywać się u boku doświadczonego i cenionego w Ekstraklasie Radosława Sobolewskiego. Co ważne, w Górniku grał regularnie i najczęściej występował na pozycji defensywnego pomocnika. Nam zależało, aby w trakcie wypożyczenia poprawił swoje parametry obronne, takie jak agresywny odbiór piłki czy odpowiednie ustawienie. Jesteśmy przekonani, że wrócił do nas bardziej doświadczony i wszechstronny zawodnik, który zwiększy możliwości sztabu szkoleniowego w środku pola – uważa wiceprezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

Drewniak rozegrał w barwach Górnika 13 meczów, 9 z nich od pierwszej minuty. W sumie na boisku spędził 841 minut. W tym czasie zanotował jedną asystę i obejrzał dwie żółte kartki.

Pomocnik pojawi się na treningu Lecha w sobotę i nie będzie jeszcze brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej na niedzielny mecz z Lechią w Gdańsku.

źródło: lechpoznan.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz