Lech Poznań pokonał trzecią drużynę litewskiej ligi Atlantas Kłajpeda 2:0 w pierwszym meczu kontrolnym podczas przygotowań do nowego sezonu. Bramki zdobyli David Holman i Marcin Kamiński.

Poznaniacy w sobotę rozpoczęli przygotowawczy obóz w Gniewinie, a już w niedzielne przedpołudnie rozegrali pierwszy sparing. Rywalem był litewski Atlantas. W składzie Kolejorza pojawiło się trzech debiutantów, w obronie Dariusz Dudka, w pomocy Abdul Aziz Tetteh, a w ataku Denis Thomalla.

Lechici od początku meczu narzucili rywalom swoje warunki i już w 5. minucie mogli prowadzić. Po indywidualnej akcji David Holman znalazł się w sytuacji sam na sam z Mindaugasem Malinauskasem, ale nie trafił w światło bramki. Węgier dużo lepiej zachował się w 14. minucie, kiedy otrzymał podanie od Szymona Pawłowskiego i strzałem w długi róg pokonał litewskiego bramkarza. Piłka zanim wpadła do siatki odbiła się od słupka.

Poznaniacy dalej atakowali, a swoją wyższość udokumentowali drugim golem jeszcze przed upływem pół godziny gry. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Barry Douglas do niepilnowanego Marcina Kamińskiego, a ten główką pokonał Malinauskasa. Co prawda golkiper Atlantasa próbował interweniować, ale futbolówka minęła już linię bramkową i sędzia zaliczył to trafienie.

W drugiej połowie gra się wyrównała, a Litwini strzelili nawet gola, jednak uczynili to z pozycji spalonej. Z kolei poznaniacy próbowali oddawać głównie strzały z dystansu. Jednak próby Holmana, Szymona Drewniaka czy Dariusza Formelli były niecelne.

Lech bez większego trudu pokonał Atlantas, a kibiców może cieszyć udany występ nowych zawodników – Dudki i Tetteha. Z dobrej strony pokazał się również nieco zapomniany Holman.

Kolejny mecz kontrolny poznaniacy rozegrają w środę, 1 lipca o godzinie 16.00, a rywalem będzie pierwszoligowa Olimpia Grudziądz.