Kasper Hämäläinen (Lech Poznań) - fot. Irek Pindral

Kasper Hamalainen i niespodziewanie Kebba Ceesay otrzymali od Lecha Poznań propozycje podpisania nowych kontraktów.

Umowa Fina z Kolejorzem wygasa 31 grudnia. Jednak klub wiąże z nim długofalowe plany i już teraz złożył mu ofertę pozostania w stolicy Wielkopolski na kolejne sezony. – Zaproponowaliśmy Kasprowi kilkuletni kontrakt, chcemy się z nim związać na dłużej i przede wszystkim zdobyć trofea – informuje wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. – Dla klubu zrobił już wiele, ale naszą ambicją jest zdobyć znacznie więcej. Mamy nadzieję, że z Hamalainenem w składzie.

Fiński pomocnik trafił do Lecha ze szwedzkiego Djurgardens IF na początku 2013 roku. Od tego czasu rozegrał w barwach Kolejorza 90 spotkań i zdobył 22 bramki oraz zaliczył tyle samo asyst. W tym sezonie z ośmioma golami na koncie jest najlepszym strzelcem w drużynie.

Nieco niespodziewana jest chęć podpisania nowej umowy z Kebbą Ceesayem, który przyszedł do Lecha latem 2012 roku także z Djurgardens IF. 27-letni obrońca od listopada 2013 roku nie grał z powodu kontuzji. Na boisko wrócił na początku marca i wystąpił w trzech spotkaniach Pucharu Polski.

– Kebba w swojej szczytowej dyspozycji był bardzo mocnym punktem zespołu i wiemy, że jest w stanie wrócić do wysokiej formy – mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. – Doceniamy jego upór w walce o powrót do pełni zdrowia, jest bardzo silny psychicznie i takich piłkarzy chcemy w Kolejorzu.

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments