Warta Poznań miała na swoim koncie świetną serię pięciu spotkań z rzędu bez porażki na obcym terenie. W sobotnie popołudnie dobiegła ona jednak końca. Podopieczni trenera Petra Nemca ulegli GKS Bełchatów 0:1.

Pierwsze groźne okazję w tym meczu stworzyli sobie Zieloni. W 9. minucie po kiksie obrońcy gospodarzy piłka trafiła pod nogi Michała Ciarkowskiego, ten zdecydował się na strzał, jednak futbolówka odbiła się od golkipera GKS i wyszła na rzut rożny. Z kolei w 15. minucie z lewej strony pola karnego minimalnie niecelnie uderzył Michał Cywiński.

Jedenaście minut później do głosu doszli bełchatowianie. Z lewej flanki w pole karne zagrywał Aghwan Papikjan, do strzału złożył się Artur Lenartowski, jednak piłka o kilka centymetrów minęła światło bramki. Kolejną dogodną okazję do objęcia prowadzenia podopieczni trenera Mariusza Pawlaka mieli w doliczonym czasie pierwszej połowy. Swoją indywidualną akcję strzałem z ostrego kąta kończył Papikjan, ale Tomasz Laskowski popisał się świetną interwencją, ratując Wartę przed stratą bramki.

Druga część spotkania stała pod znakiem zdecydowanych ataków Brunatnych. W 54. minucie groźny strzał Daniela Ciechańskiego sparował Laskowski. Z kolei siedem minut później z dystansu uderzał Patryk Rachwał, jednak po raz kolejny na posterunku był golkiper Warciarzy.

Gospodarze dopięli jednak swego i w 75. minucie objęli prowadzenie. Bartłomiej Bartosiak podał przez całe pole karne do Rachwała, a ten nie dał szans na interwencję Laskowskiemu i pewnie wpakował piłkę do bramki.

Jak się później okazało był to gol na wagę zwycięstwa bełchatowian. Warta nie była bowiem w stanie przeprowadzić akcji, która mogłaby skutkować wyrównaniem stanu rywalizacji. Podopiecznym trenera Nemca nie udało się podtrzymać korzystnej passy meczów bez porażki na wyjeździe. Ponadto, sobotnia przegrana z pewnością nie ułatwi Dumie Wildy walki o utrzymanie w II lidze.

GKS Bełchatów – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: Patryk Rachwał (75.)

GKS: Paweł Lenarcik – Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Piotr Witasik, Robert Pisarczuk – Dawid Flaszka (90. Mikołaj Bociek), Patryk Rachwał, Marcin Ryszka, Artur Lenartowski (58. Dawid Dzięgielewski), Aghwan Papikjan (88. Adam Nowak) – Daniel Ciechański (57. Bartłomiej Bartosiak).

Warta: Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek (80. Dominik Chromiński), Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb – Filip Brzostowski, Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Michał Cywiński (80. Adrian Szynka), Michał Ciarkowski – Mateusz Broź (71. Łukasz Spławski).

Żółte kartki: Flaszka, Pisarczuk, Rachwał, Witasik – Marciniak, Dejewski.

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków).