Unia Swarzędz-Grom Plewiska

Piąty mecz bez porażki stał się faktem. Unia Swarzędz wygrała z Gromem Plewiska 2:0.

Spotkanie rozpoczęło się dla swarzędzan bardzo pomyślnie. Już w 3. minucie Mateusz Świergiel został sfaulowany w polu karnym i gospodarze mieli rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Jakub Dohnal. Do końca pierwszej części gry utrzymał się wynik 1:0 na korzyść SKS-u.

Po zmianie stron Unici znów zaatakowali. Druga połowa w wykonaniu podopiecznych Jakuba Ostrowskiego była zdecydowanie lepsza niż pierwsze 45 minut gry. W 65. minucie Marcin Nowicki po strzale z dystansu trafił w słupek. Kwadrans później sztuka, która nie powiodła się Nowickiemu udała się Kamilowi Boruniowi. Piłkarz Unii z daleka oddał celne i skuteczne uderzenie na bramkę gości.

Mecz 21. kolejki IV ligi ostatecznie zakończył się więc wynikiem 2:0 dla „Dumy Swarzędza”. Wygrana z Gromem dała „niebiesko-białym” awans z siódmego miejsca na szóstą pozycję w stawce.

Unia Swarzędz – Grom Plewiska 2:0(1:0)

Bramki: Jakub Dohnal (4′), Kamil Boruń (80′)

Skład Unii: Andrzej Budnik, Daniel Brylewski, Jakub Dohnal, Jakub Marzyński, Patryk Pawłowski, Mikołaj Nowak (85′ Kamil Czaplicki), Filip Soboń, Marcin Nowicki, Mateusz Świergiel (90′ Filip Baranowski), Tomasz Węcławek (55′ Kamil Boruń), Maksymilian Myśliwiec (65′ Dominik Nowacki)