Katarzyna Piter - fot. by Kulitat [CC-BY-SA-2.0], via Wikimedia Commons

Katarzyna Piter – fot. by Kulitat [CC-BY-SA-2.0], via Wikimedia Commons
W środową noc swój debiut na US Open zaliczyła poznanianka Katarzyna Piter. W I rundzie przyszło jej się spotkać z niżej notowaną Serbką Aleksandrą Krunic. Niestety tenisistka Grunwaldu Poznań nie będzie go miło wspominać.

Zaczęło się świetnie. Poznanianka już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Niestety, niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia Piter, bo już w następnym gemie Krunic odrobiła stratę przełamania. Później tenisistki prowadziły wyrównaną grę, aż do stanu 2:2 kiedy to Polka znów wygrała gema przy serwisie rywalki.

Serbka chyba była świadoma, że nie może odpuścić Piter ani na krok i w następnym gemie odpowiedziała tym samym i znowu remis 3-3. Aleksandra Kunic w następnym gemie z problemami, ale wygrała swój serwis, potem przełamała naszą rodaczkę. Tym razem „re-breakiem” popisała się Piter, niestety nie udało jej się wygrać kolejnego gema i przegrała seta 4-6.

Drugi set zaczął się fatalnie, do stanu 0:3 Polka w ogóle nie istniała. W czwartym gemie drugiej partii jakby coś się odblokowało, Kasia Piter prowadziła przy własnym serwisie 40-15, niestety Serbka zdołała wyrównać i wygrała gema. W następnym gemie w końcu doszło do przełamania, debiutująca na kortach w Nowym Jorku Piter, wygrała gema przy serwisie rywalki.

Szczęście jednak znowu nie trwało długo. W bardzo wyczerpującym szóstym gemie, przy własnym serwisie Polka znowu musiała uznać wyższość przeciwniczki. Gem serwisowy Krunic był już formalnością. Katarzyna Piter przegrała w swoim debiucie w turnieju głównym wielkoszlemowego US Open 4:6, 1:6.