Aleksandra Dziwińska (JTC MUKS Poznań) - fot. Irek Pindral

Koszykarki JTC MUKS Poznań wygrały ósme spotkanie z rzędu. W środę pokonały na wyjeździe Politechnikę Gdańską 77:57 i awansowały na trzecie miejsce w tabeli I ligi.

Obie drużyny do niedzieli rywalizowały w Bydgoszczy na turnieju finałowym mistrzostw Polski do lat 22. Politechnika była pierwsza, a JTC MUKS zajął trzecie miejsce. W środę w drużynie z Pomorza nie zagrało kilka podstawowych zawodniczek, które sięgnęły w niedzielę po tytuł mistrzyń Polski.

JTC MUKS również miał w składzie koszykarki zmęczone kilkudniową rywalizacją w Bydgoszczy. Jednak pierwsza piątka była wypoczęta. Poznanianki dobrze rozpoczęły spotkanie przeciwko Politechnice. Podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej w połowie pierwszej kwarty miały dziesięć punktów przewagi (20:10), ale gdynianki odrobiły straty, i po 10 minutach gry był remis po 24.

Później z każdą minutą przewaga koszykarek ze stolicy Wielkopolski cały czas rosła. Po pierwszej połowie JTC MUKS prowadził minimalnie 40:31, a na koniec trzeciej kwarty było to już 60:44. Grające na wysokiej skuteczności poznanianki do końca spotkania w pełni kontrolowały sytuację na boisku. Słabszy dzień miała jedynie Magdalena Idziorek, która trafiła tylko jeden z siedmiu rzutów z gry.

Wysoką formę sprzed przerwy na rozgrywki juniorskie utrzymała jednak Anita Szemraj. Skrzydłowa JTC MUKS zdobyła 16 punktów. Trenerka Jabłońska mocno rotowała składem i żadna z zawodniczek nie grała więcej niż 27 minut.

Poznanianki po serii pięciu meczów na wyjeździe z rzędu 7 marca w końcu zagrają przed własną publicznością, kiedy to podejmą AZS Uniwersytet Warszawski. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Politechnika Gdańska – JTC MUKS Poznań 57:77  (24:24, 7:16, 13:20, 13:17)

Gdańsk: Agata Ostrowska 19, Martyna Pyka 10, Karolina Wilk 7, Agnieszka Przybytek 6, Aleksandra Wajler 6, Julia Adamowicz 3, Karina Różyńska 2, Marianna Duszkiewicz 2, Kinga Łabuńska 2, Angelika Kuras 0, Katarzyna Śmietańska 0, Kinga Jaroszewska 0.

Poznań: Anita Szemraj 16, Ramona Casimiro 11, Barbara Skowronek 10, Zuzanna Puc 10, Aleksandra Dziwińska 9, Julia Tyszkiewicz 8, Karolina Olszewska 4, Sylwia Siemienas 4, Magdalena Idziorek 3, Julia Drop 2, Patrycja Klatt 0, Anita Plucińska 0.