JTC MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan
JTC MUKS Poznań – fot. facebook.com/muxpoznan

Koszykarki JTC MUKS Poznań pokonały na wyjeździe Lidera Swarzędz 59:50 i po pierwszym meczu rundy rewanżowej zajmują 3. miejsce w tabeli I ligi.

Zawodniczki Lidera fatalnie rozpoczęły sobotnie spotkanie. W pierwszej kwarcie trafiły zaledwie dwa rzuty z gry, co pozwoliło poznaniankom na zbudowanie sporej przewagi. Po pierwszej kwarcie JTC MUKS prowadził 16:4. Gospodynie zaczęły punktować dopiero w połowie drugiej części spotkania, gdy przegrywały 9:24.

Na zakończenie pierwszej połowie swarzędzanki miały już tylko sześć punktów straty (19:25). Jednak po przerwie podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej ponownie przejęły inicjatywę na parkiecie. Wygrywały już 41:24, ale ponownie dopadł je kryzys. Poznanianki pudłowały raz za razem i na 2,5 minuty przed końcem spotkania Lider przegrywał tylko 44:50.

JTC MUKS nie pozwolił jednak wyrwać sobie zwycięstwa i ostatecznie pokonał zespół ze Swarzędza 59:50. Double-double zanotowała Barbara Skowronek. Śordkowa środkowa drużyny ze stolicy Wielkopolski zapisała na swoim koncie 14 punktów i 10 zbiórek.

UKS Lider Swarzędz – JTC MUKS Poznań (4:16, 15:9, 12:16, 19:18)

Lider: Iwona Szarzyńska 17, Paulina Babij 9, Aleksandra Pietraszek 7, Emilia Rutkowska 6, Paulina Lewińska 4, Aleksandra Drzewińska 3, Magdalena Iwanowicz 2, Dominika Urabaniak 2, Anna Gurzęda 0, Katarzyna Grześczyk 0, Magdalena Dedio 0.

JTC MUKS: Barbara Skowronek 14 (10 zbiórek), Anita Szemraj 13, Magdalena Idziorek 11, Ramona Casimiro 7, Aleksandra Dziwińska 5, Zuzanna Puc 4, Patrycja Klatt 2, Anita Plucińska 2, Karolina Olszewska 1, Sylwia Siemienas 0, Alicja Szloser 0.