Koszykarki Poznań City Center AZS pokonały u siebie Ostrovię Ostrów Wielkopolski 78:71 w pierwszym meczu rundy rewanżowej pierwszego etapu rozgrywek I ligi. W derbach Wielkopolski aż trzy Akademiczki popisały się uzyskaniem double-double.

Tak nazywa się w koszykówce uzyskanie dwucyfrowej liczby w dwóch elementach statystycznych. Pod uwagę brane są punkty, asysty, zbiórki, przechwyty i bloki. W sobotę udało się to Kindze Woźniak (18 punktów i 12 zbiórek), Darii Marciniak (12 punktów i tyle samo zbiórek) oraz Patrycji Szelągowskiej (13 punktów i 11 zbiórek).

Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego już na początku spotkania osiągnęły sporą przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadziły 22:12, a w drugiej części meczu ich dominacja cały czas się powiększała. Po pierwszej połowie Ostrovia przegrywała 25:38. Tuż po przerwie poznanianki poznanianki osiągnęły najwyższej prowadzenie w tym spotkaniu 52:27 i zanosiło się na bezproblemową wygraną.

W drugiej połowie ostrowianki zaczęły grać lepiej, ale po 30 minutach gry nikt nie spodziewał się nerwowej końcówki. AZS wygrywał 63:43 i zmierzał po pewne zwycięstwo. Jednak na początku czwartej kwarty przyjezdne zaczęły seryjnie trafiać zza linii 6,75 m. Po pięciu trójkach z rzędu poznanianki miały już tylko dziesięć punktów przewagi 71:62. Do tego urazu kostki nabawiła się Daria Marciniak, a Karolina Budeń z powodu pięciu fauli musiała opuścić boisko.

Na pięć minut do końca wszystko mogło się jeszcze wydarzyć. Ostrovia nie była już jednak w stanie odwrócić losów spotkania i ostatecznie przegrała 71:78. Akademiczkom zwycięstwo zapewniła Magdalena Wojdalska, która zdobyła siedem ostatnich punktów drużyny w tym meczu.

Poznań City Center AZS – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 78:71 (22:12, 19:13, 22:18, 15:28)

AZS: Kinga Woźniak 18, Magdalena Wojdalska 17, Patrycja Szelągowska 13, Daria Marciniak 12, Elżbieta Giedrojć 12, Karolina Budeń 6, Kamila Artyszko 0, Paulina Adamowicz 0, Agata Siwińska 0.

Ostrovia: Marta Mistygacz 18, Magdalena Parysek 15, Paulina Rozwadowska 13, Milena Krzyżaniak 10, Karolina Kaczmarek 9, Agnieszka Czmochowska 3, Iwona Winnicka2, Sandra Nowicka 0, Edyta Mielczarek 0.