Koszykarki JTC MUKS Poznań wygrały dziewiąty mecz z rzędu. W sobotę podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej pokonały u siebie AZS Uniwersytet Warszawski 56:39 i na jeden dzień zajęły pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

Duży wpływ na postawę zawodniczek ze stolicy miało zmęczenie. Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach AZS w 24 godziny musiał rozegrać dwa spotkania. W piątek drużyna prowadzona przez trenera Maciej Gordona przegrała u siebie z JAS-FBG Sosnowiec 57:60, a następnego dnia o godzinie 16.00 rozpoczęła mecz z poznaniankami.

Warszawianki miały w sobotę ogromne problemy z trafianiem do kosza, notując zaledwie 24% skuteczności rzutów z gry (12/50). W pierwszej połowie AZS zdobył tylko 16 punktów. Poznanianki na początku spotkania dostosowały się do ich poziomu. Po pierwszej kwarcie JTC MUKS miał minimalną przewagę 13:10, ale na przerwę schodził już przy komfortowym prowadzeniu 31:16.

W drugiej połowie zawodniczki ze stolicy Wielkopolski nadal, delikatnie mówiąc, nie imponowały w wykańczaniu akcji. Jednak do końcowej syreny cały czas utrzymywały kilkunastopunktową przewagę.

Koszykarki JTC MUKS po sobotniej wygranej objęły prowadzenie w tabeli I ligi, ale w niedzielę swoje mecze rozgrywają drużyny Poznań City Center AZS oraz AZS Politechnika Korona Kraków, po których prawodpodobnie zepchną MUKS na trzecie miejsce.

JTC MUKS Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski 56:39 (13:10, 18:6, 15:10, 10:13)

Poznań: Barbara Skowronek 14, Zuzanna Puc 8, Ramona Casimiro 6, Magdalena Idziorek 5, Julia Drop 5, Aleksandra Dziwińska 4, Karolina Olszewska 4, Anita Szemraj 4, Julia Tyszkiewicz 4, Sylwia Siemienas 2, Patrycja Klatt 0, Anita Plucińska 0.

Warszawa: Justyna Owczarek 12, Magdalena Romanek 8, Anna Pawłowska 7, Natalia Panufnik 5, Katarzyna Sobczyńska 4, Monika Bieniek 2, Agata Opolska 1, Martyna Banaszek 0, Żaneta Kijanowska 0, Małgorzata Kimso 0, Sylwia Zabielewicz 0.