Iwona Matkowska - fot. youtube.com/WrestlingTV

Trzeciego dnia Igrzysk Europejskich w Baku rozwiązał się worek z medalami dla stolicy Wielkopolski. Na najniższym stopniu podium stanęły Ewelina Wojnarowska w kajakarstwie oraz Iwona Matkowska w zapasach.

Zawodniczka WKS Grunwald Poznań walczyła w kategorii 48 kg. W pierwszym pojedynku Matkowska pokonała Rumunkę Emilię Vuc 3:0, a następnie w ćwierćfinale wygrała z Holenderką Jessiką Blaszką.

W półfinale 33-letnia zapaśniczka przegrała z reprezentantką Azerbejdżanu Marią Stadnik, która później została mistrzynią Igrzysk Olimpijskich. W walce o brązowy medal poznanianka zmierzyła się z Julie Sabatie. Matkowska zwyciężyła nad Francuzką 3:0.

Druga z reprezentantek WKS Grunwald Poznań startujących w Baku, Agnieszka Wieszczek-Kordus odpadła w ćwierćfinale w kategorii 69 kg.

W rywalizacji drużynowej medal zdobyła Ewelina Wojnarowska. Kajakarka Warty Poznań była w składzie kajakowej czwórki na 500 m, która na torze regatowym Mongachevir przegrała tylko z Węgierkami oraz Niemkami. Oprócz Wojnarowskiej na najniższym stopniu podium stanęły również: Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów), Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz).

Nie powiodło się natomiast kanadyjkarzom na dystansie 1000 m. Tomasz Kaczor był czwarty w jedynce, natomiast w dwójce najlepsi w eliminacjach Mateusz Kamiński z OKSW Olsztyn i Michał Kudła z Posnanii w finale zajęli siódme miejsce.