Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) - facebook.com/polishcanoeteam

Ewelina Wojnarowska z Warty Poznań zdobyła złoty medal w K1 na 500 m na mistrzostwach Europy w sprintach kajakowych rozgrywanych w czeskich Racicach. Natomiast jej kolega klubowy Tomasz Kaczor wywalczył srebro w kanadyjkach na 1000 metrów.

Niedzielny finał Wojnarowskiej był rozgrywany jako pierwszy kilka minut po godzinie dziewiątej. Mimo wczesnej pory 28-letnia poznanianka nie zaspała w najważniejszym starcie. Wojnarowska wygrała po pasjonującym finiszu. Druga była Niemka Franziska Weber, a trzecia Francuzka Sarah Guyot. Na mecie różnica w czasie pomiędzy nimi wynosiła zaledwie 84 setne sekundy!

Dla Wojnarowskiej to ósmy medal mistrzostw Europy, ale pierwszy złoty. Dotychczas trzykrotnie stawała na drugim miejscu podium, a czterokrotnie była trzecia. W racicach zawodniczka Warty Poznań startowała także w sztafecie 4 x 500 m, w której z koleżankami z kadry zajęły czwarte miejsce.

Brąz Belgrad 2011 K-1 500 m

W sobotę na drugim stopniu podium stanął Tomasz Kaczor. Kanadyjkarz Warty Poznań na dystansie 1000 m finiszował w czasie (3.56,376) i przegrał z Niemcem Sebastianem Brendelem (3.55,269). Trzeci był Ukrainiec Pawlo Altuchow (3.56,460). Kaczor w Racicach startował także na dystansie o połowę krótszym, na którym zajął piąte miejsce.

Dla 25-letniego kanadyjkarza to trzeci medal na mistrzostwach Europy w jego karierze. W 2013 oraz 2014 roku w parze z Vincentem Słomińskim zdobywali brązowe krążki w dwójkach na 500 m.